Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Ubisoft/Bandai Namco
i
Publicystyka 4 stycznia 2024, 15:21

Enshrouded (Early Access). Growe premiery stycznia 2024

Spis treści

Enshrouded (Early Access)

Enshrouded, Keen Games, 2024.

Data premiery: 24 stycznia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Survival, jakich wiele?

Survivale to taka nienasycona nisza. Powstają regularnie nowe tytuły i wśród nich coraz trudniej znaleźć coś oryginalnego. Takie Enshrouded stara się wyróżnić umiejscowieniem zabawy w krainie fantasy. Jako Zrodzony z Płomienia będziemy musieli przywrócić w zrujnowanej krainie żar życia, co oczywiście nie okaże się łatwe. Z pomocą przyjdą inni gracze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się solo.

Coś nowego autorstwa twórców Portal Knights

W Enshrouded znajdziemy wszystkie podstawowe elementy survivalu. Będzie zdobywanie surowców, tworzenie narzędzi, zaspokajanie podstawowych potrzeb naszego herosa, a także szczypta magii. Pojawią się również postacie niezależne, które mogą z nami zamieszkać. Warto dodać, że fabuła odegra tu istotną rolę.

  1. Więcej o grze Enshrouded

Nasze oczekiwania

Nie byłem nigdy wielkim fanem survivali, jednak z jakiegoś powodu czekam na Enshrouded. Może dlatego, że gra urzekła mnie już pierwszymi materiałami promocyjnymi i muszę przyznać, iż sam jestem zdziwiony, bowiem w ostatnich miesiącach mało który tytuł mnie do siebie przyciągnął. Mam nadzieję, że Enshrouded przykuje mnie na dłużej do monitora i nie okaże się kolejną wydmuszką stworzoną tylko po to, żeby na rynku pojawił się survival.

Marcin „Nicek” Nic

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która styczniowa premiera jest dla Ciebie najciekawsza?

War Hospital
7,7%
Sovereign Syndicate
6,4%
Prince of Persia: The Lost Crown
28,2%
The Last of Us: Part II Remastered
7,4%
Enshrouded
6,4%
Like a Dragon: Infinite Wealth
13,8%
Tekken 8
20,5%
GRAVEN
6,7%
Bloodborne Kart
3%
Zobacz inne ankiety
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!

Luty potrafi zaskoczyć, jeśli chodzi o głośne premiery. Nie inaczej jest w 2024 roku, ponieważ miesiąc ten okazuje się pełen produkcji wartych uwagi. Dla wielu osób jednak pewnie najważniejsza będzie ta jedna gra z siódemką w tytule.

Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!
Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!

Po końcówce roku raczej nikt nie spodziewa się zbyt wiele. Nie oznacza to, że w grudniu nie będzie w co grać, acz zdecydowanie brakuje wielkich premier. Chociaż kto wie, może Avatar: Frontiers of Pandora okaże się tegorocznym czarnym (niebieskim?) koniem?