Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Nightmare Kart (PC)
OkładkaNightmare Kart (PC)

Nightmare Kart PC

Bloodborne Kart

Darmowa gra wyścigowa, która oryginalnie nosiła tytuł Bloodborne Kart, ale została przemianowana na Nightmare Kart po interwencji Sony. Zachowała jednak lokacje i postacie inspirowane dziełem studia FromSoftware, uczestniczące w zwariowanych zawodach gokartów.

Wyścigi | fantasy | zagraj za darmo | gokarty | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nightmare Kart Premiera PC

31maja20246dni

Steam

31maja2024

producent: Lilith Walther wydawca: Lilith Walther

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nightmare Kart jest grą wyścigową stworzoną przez internautkę o pseudonimie Lilith Walther, znaną z BloodbornePSX – demake’u (uwstecznionej audiowizualnie wersji) RPG akcji Bloodborne autorstwa studia FromSoftware. Jest to darmowa produkcja, którą oryginalnie zapowiedziano pod tytułem Bloodborne Kart – musiał jednak zostać zmieniony po interwencji działu prawnego firmy Sony Interactive Entertainment (właściciela praw do marki Bloodborne).

Mechanika i tryby gry

Esencją Nightmare Kart są zręcznościowe zawody gokartów toczące się na ulicach mrocznego miasta wzorowanego na Yharnam, którymi kierują postacie przypomninające te z soulslike’a studia FromSoftware. W sumie jest ich dwanaście, a ich pierwowzorami byli m.in. ikoniczny tropiciel (protagonista Bloodborne); Gehrman, pierwszy tropiciel; Eileen, dziecko Mergo, Lady Maria z astralnej wieży zegarowej; Lalka czy Micolash, gospodarz koszmaru.

Owi bohaterowie konkurują ze sobą zarówno w kampanii fabularnej – przedstawiającej opowieść podobną do tej z oryginału, w której poza „zwykłymi” wyścigami czekają na gracza starcia z bossami, m.in. z Ojcem Gascoigne’em oraz Obecnością Księżyca – jak również w trybach walki i infekcji. Ten pierwszy sprowadza się do zarażenia wszystkich celów w określonym czasie, a drugi do drużynowych starć, których celem jest dokonanie możliwie największej liczby zabójstw na rywalach.

W obu tych trybach istotną rolę odgrywają różnego rodzaju bronie – białe i palne – służące do atakowania przeciwników. Mają one zastosowanie także w kampanii fabularnej – zarówno w starciach z bossami, jak i podczas wyścigów jako takich, w których ułatwiają zdobycie przewagi nad oponentami. To, jak również fakt, że na każdej z szesnastu dostępnych w grze map rozsiane są ulepszenia – będące odpowiednikiem wglądu z Bloodborne – i dopalacze oraz poukrywane skróty, mocno upodabniają Bloodborne Kart do CTR: Crash Team Racing (tudzież Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli remake’u owej produkcji).

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku wspomnianego wyżej BloodbornePSX Lilith Walther dołożyła starań, by oprawa audiowizualna Nightmare Kart jak najlepiej imitowała tę z gry studia FromSoftware – gdyby ukazała się ona na pierwsze PlayStation. Produkcja wygląda i brzmi niczym przeniesiona z 32-bitowej konsoli. Ponadto utwory muzyczne wzorowane są na tych, które mogliśmy usłyszeć w Bloodborne.

Podobieństwo do gier z ery popularnego „szaraka” jest widoczne również w sterowaniu. Dla przykładu: kamery nie da się dowolnie obracać, a jedynie zmieniać kąt widzenia o 90 i 180 stopni (czyli na taki „od boku” i „od przodu”). Analogicznie do wzmiankowanego już CTR: Crash Team Racing Bloodborne Kart oferuje możliwość zabawy na podzielonym ekranie. Jeśli zdecydujemy się na rozgrywkę w pojedynkę, wszyscy wrogowie są kierowani przez AI.

Ciekawostki

Nightmare Kart zostało zapowiedziane 1 kwietnia 2021 roku, w więc w prima aprilis. Początkowo wydawało się, że zaprezentowany wówczas trailer gry jest żartem autorki BloodbornePSX. Dopiero w marcu 2022 r. Lilith Walther oficjalnie ogłosiła, iż pracuje nad ową produkcją.

Ostatnia modyfikacja 10 maja 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Nightmare Kart: 12+

Nightmare Kart Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800
  • 200 MB HDD
  • Windows 10