Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Ubisoft/Bandai Namco
i
Publicystyka 4 stycznia 2024, 15:21

Gry stycznia 2024 - wcale nie taki spokojny początek nowego roku!

Pora rozpocząć kolejne 12 miesięcy premier. Czy tym razem będzie tak obficie i bogato, by nikt nie miał prawa narzekać? Wątpię, ale z pewnością nie zabraknie gier wartych uwagi! Pod tym względem styczeń jest całkiem niezłym wstępem do roku 2024.

Spis treści

Styczeń 2024 to kontrowersyjny miesiąc. Z jednej strony pojawi się w nim kilka ciekawych gier, z drugiej z pewnością część osób będzie kręcić nosem. Zwłaszcza z uwagi na ulokowanie na tej liście The Last of Us: Part II Remastered, co może świadczyć o kiepskim początku nowego roku. Nie oznacza to jednak, że rzeczone zestawienie pozbawione jest tytułów, które godnie wprowadzą nas w rok 2024. Co to, to nie, chociaż znalazło się w nim kilka nietypowych propozycji.

War Hospital

War Hospital, Nacon, 2024.

Data premiery: 11 stycznia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platformy: PC, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: nie znamy

I wojna światowa wzywa

War Hospital to debiutanckie dzieło ekipy Brave Lamb Studio, która postanowiła zabrać nas do szpitala polowego. Przenosimy się do roku 1917 i jako Henry Well, emerytowany lekarz w stopniu majora, będziemy musieli zadbać o przyczółek dla rannych. Trafimy na front francuski, gdzie zaopiekujemy się żołnierzami, nie zapominając również o personelu.

Strategia czasu rzeczywistego

War Hospital to RTS z elementami RPG, w którym nasze główne zadanie polega na ratowaniu życia pacjentom. Do dyspozycji mamy cały szpital polowy, wraz z jego personelem i narzędziami. Trzeba będzie podejmować szybkie decyzje, bazując na karcie choroby rannego. Od nas zależeć ma przebieg terapii, a dla zabawy istotne będzie również morale naszej załogi.

  1. Więcej o grze War Hospital

Nasze oczekiwania

Ambitnych i ciekawych RTS-ów mamy ostatnio jak na lekarstwo. Wszystko może się jednak zmienić wraz z premierą War Hospitala, którego twórcy sięgnęli po rzadko spotykaną tematykę. Naszym zadaniem będzie bowiem kontrolowanie szpitala polowego, a naszymi podkomendnymi zostaną nie żołnierze, a medycy. Czy War Hospital ma szansę osiągnąć wielki sukces? Raczej nie, ale z pewnością zapewni kilkanaście godzin ambitnej rozgrywki.

Marcin „Nicek” Nic

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która styczniowa premiera jest dla Ciebie najciekawsza?

War Hospital
7,7%
Sovereign Syndicate
6,4%
Prince of Persia: The Lost Crown
28,2%
The Last of Us: Part II Remastered
7,4%
Enshrouded
6,4%
Like a Dragon: Infinite Wealth
13,8%
Tekken 8
20,5%
GRAVEN
6,7%
Bloodborne Kart
3%
Zobacz inne ankiety
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!

Luty potrafi zaskoczyć, jeśli chodzi o głośne premiery. Nie inaczej jest w 2024 roku, ponieważ miesiąc ten okazuje się pełen produkcji wartych uwagi. Dla wielu osób jednak pewnie najważniejsza będzie ta jedna gra z siódemką w tytule.

Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!
Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!

Po końcówce roku raczej nikt nie spodziewa się zbyt wiele. Nie oznacza to, że w grudniu nie będzie w co grać, acz zdecydowanie brakuje wielkich premier. Chociaż kto wie, może Avatar: Frontiers of Pandora okaże się tegorocznym czarnym (niebieskim?) koniem?