Thea 2: The Shattering. Gry maja – najciekawsze premiery i konkurs

Michał Grygorcewicz

Thea 2: The Shattering

Data premiery: 13 maja

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: 79,99 zł

Czym jest Thea 2: The Shattering?

To kontynuacja Thea: The Awakening, nietypowej hybrydy gatunkowej, stworzonej w 2015 roku przez polskie studio MuHa Games. Produkcja ta jest przede wszystkim strategią 4X, ale zawiera także sporo elementów z gier fabularnych, karcianek i paragrafówek. Przedstawiona w niej opowieść czerpie natomiast z mitologii słowiańskiej.

Jak taka hybryda wygląda w praktyce?

Zabawa odbywa się na losowo generowanych planszach, na których możemy zarówno założyć własne królestwo, rozwijać je i toczyć boje strategiczne, jak i skupić się na poszukiwaniu skarbów, eksploracji i potyczkach w skali mikro. System walki czerpie inspiracje z gier karcianych, zaś w określonych punktach trybu fabularnego, niczym w paragrafówkach, czytamy plansze tekstu i podejmujemy trudne decyzje o dalekosiężnych konsekwencjach.

NASZE OCZEKIWANIA

Pomysł na pierwszą część cyklu Thea cholernie mi się podobał i kupiłem ją, nawet w pudełku... a potem nigdy w nią nie zagrałem. Tkwi w tym pewna prawidłowość. Tak samo gorąco przyklaskuję idei książek paragrafowych i umieszczaniu elementów tychże we wszelkich grach – a nigdy nie przebrnąłem przez żaden gamebook. No cóż, chyba jednak MuHa Games idzie za bardzo w strategie, a za mało w RPG, jak na mój gust. Oczywiście w tym momencie solennie przyrzekam sobie, że nadrobię zaległości przy okazji premiery „dwójki”... ale pewnie wyjdzie jak zawsze.

Krzysztof „Draug” Mysiak

  1. Więcej o grze Thea 2: the Shattering
A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

PC PlayStation Xbox Nintendo

Data wydania: 14 maja 2019

Informacje o Grze
8.1

GRYOnline

7.9

Gracze

9.3

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

55

Michał Grygorcewicz

Autor: Michał Grygorcewicz

Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

Na którą grę maja 2019 czekasz najbardziej?

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl