Broken Sword 2.5: The Return of the Templars. Darmowa klasyka – 15 gier, które trzeba znać

Hubert Sosnowski

Broken Sword 2.5: The Return of the Templars

W SKRÓCIE

  1. Gatunek: przygodówka
  2. Data premiery: 2008
  3. Producent: Mind Factory
  4. Skąd pobrać: serwery GOL-a

Broken Sword to seria naprawdę zasłużonych i uwielbianych przygodówek, które zdobyły tak wiernych fanów, że w 2008 roku druga odsłona cyklu doczekała się nieoficjalnej, darmowej kontynuacji.

Akcja rozpoczyna się po wydarzeniach z Broken Sword II: The Smoking Mirror. Życie przejechało się po głównym bohaterze, a w dodatku wpada on na trop pozostałości po zakonie templariuszy. Uzbrojonych i niebezpiecznych. The Return of the Templars to hołd złożony klasycznym przygodówkom point’n’click, więc gracze powinni wiedzieć, czego się spodziewać – niezłych dialogów, zbierania przedmiotów i rozwiązywania rozmaitych zagadek, dzięki którym odkrywamy kolejne fragmenty całkiem intrygującej historii.

JAK TO SIĘ ZESTARZAŁO?

Nie najgorzej, zwłaszcza że nie jest to przesadnie leciwa gra, na dodatek posiadająca rysunkową stylistykę – wprawdzie już w dniu premiery mogła się ona wydawać nienowoczesna, ale tego typu kreska starzeje się bardzo powoli.

  1. Dowiedz się więcej o tej grze
Prince of Persia (1989)

Prince of Persia (1989)

PC

Data wydania: 3 października 1989

Informacje o Grze
8.8

GRYOnline

8.5

Gracze

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

386

Hubert Sosnowski

Autor: Hubert Sosnowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2017 roku, jako autor tekstów o grach i filmach. Do 2023 roku szef działu filmowego i portalu Filmomaniak.pl. Pisania artykułów uczył się, pracując dla portalu Dzika Banda. Jego teksty publikowano na kawerna.pl, film.onet.pl, zwierciadlo.pl oraz w polskim Playboyu. Opublikował opowiadania w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror oraz pierwszym tomie Antologii Wolsung. Żyje „kinem środka” i mięsistą rozrywką, ale nie pogardzi ani eksperymentami, ani Szybkimi i wściekłymi. W grach szuka przede wszystkim dobrej historii. Uwielbia Baldur's Gate 2, ale na widok Unreal Tournament, Dooma, czy dobrych wyścigów budzi się w nim dziecko. Rozmiłowany w szopach i thrash-metalu. Od 2012 roku gra i tworzy larpy, zarówno w ramach Białostockiego Klubu Larpowego Żywia, jak i komercyjne przedsięwzięcia w stylu Witcher School.

W którym wieku zaczęła się Twoja przygoda z grami wideo?

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl