Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dink Smallwood (PC)

Dink Smallwood PC

W Dink Smallwood – grze z gatunku action/adventure, która została zrealizowana przez studio Robinson Technologies w 1997 roku – wcielamy się w rolę tytułowego świniopasa, wiodącego nudny żywot w wiosce o nazwie Stonebrook.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Dink Smallwood (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia1998

15grudnia1999

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Dink Smallwood – grze z gatunku action/adventure, która została zrealizowana przez studio Robinson Technologies w 1997 roku – wcielamy się w rolę tytułowego świniopasa, wiodącego nudny żywot w wiosce o nazwie Stonebrook. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wskutek nieszczęśliwego wypadku, w pożarze domu ginie matka młodzieńca. Nie mając dachu nad głową, Dink postanawia udać się do zamieszkującego miasteczko Terris wujostwa. Tutaj też zawiązuje się mroczna intryga, która ze zwykłego pastucha uczyni w niedalekiej przyszłości wielkiego bohatera...

Gra całkiem udanie miesza elementy charakterystyczne dla trzech różnych gatunków, przypominając na pierwszy rzut oka produkty z cyklu The Legend of Zelda. Generalnie, Dink Smallwood ma przygodówkowy charakter, objawiający się możliwością prowadzenia konwersacji z napotykanymi bohaterami niezależnymi, a także w zbieraniu i używaniu przedmiotów. Walka z zamieszkującymi fantastyczną krainę monstrami nasuwa natomiast skojarzenia z grami typu hack’n’slash. Zabawa polega tu na zadawaniu ciosów przeciwnikom w taki sposób, aby samemu nie oberwać (nadzwyczaj dobrze sprawdza się tu metoda atak/ucieczka) i sama w sobie nie jest specjalnie wymagająca. Zabijając stworki otrzymujemy punkty doświadczenia i w tej kwestii twór firmy Robinson Technologies przypomina klasyczne produkcje z gatunku RPG. Po osiągnięciu kolejnego poziomu, gracz może dodać punkt do jednej cechy bohatera, zwiększając tym samym jego szanse na przeżycie w niegościnnym świecie.

Dink Smallwood charakteryzuje się przyzwoitą oprawą wizualną w podwyższonej rozdzielczości, przeciętną fabułą i niezbyt wymagającą walką z przeciwnikami, którzy są praktycznie pozbawieni jakiejkolwiek inteligencji. Największą zaletą tej niskobudżetowej produkcji jest bez wątpienia ogromna dawka czarnego humoru w dialogach oraz w komentarzach głównego bohatera dotyczących otaczającego go świata.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dink Smallwood

odpowiednia dla każdego wieku