Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eschalon: Book III (PC)
OkładkaEschalon: Book III (PC)

Eschalon: Book III PC

Trzecia i ostateczna część trylogii Eschalon (po Book I i Book II, kolejno z 2007 i 2010 roku), stanowiąca epickie zakończenie historii przedstawionej w tym klasycznym RPG od studia Basilisk Games. Trzecia część cyklu charakteryzuje się usprawnioną oprawą graficzną.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | 2D | klasyczne RPG

Eschalon: Book III Premiera PC

14lutego2014

producent: Basilisk Games wydawca: Basilisk Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Eschalon: Book III

Blackguards

Dink Smallwood

Eye of the Beholder

Eschalon: Book III jest grą z gatunku RPG, będącą bezpośrednią kontynuacją Eschalon: Book II z 2010 roku. Część trzecia cyklu, pomimo fabularnego powiązania z poprzednikami, jak i udzielania ostatecznych odpowiedzi na poruszone w serii wątki, w dalszym ciągu umożliwia bezproblemową rozgrywkę graczom nie zaznajomionym z historią przedstawioną wcześniej.

Przygoda rozpoczyna się krótko po zakończeniu części drugiej, jednocześnie chyląc się ku finałowi i zręcznemu rozwiązaniu wszystkich rozpoczętych w trylogii wątków. Prowadzona przez gracza postać ostatecznie rozwieje mgłę kryjącą jej przeszłość, dowiadując się przy tym nieznanych dotychczas faktów na temat świata – między innymi tych dotyczących Orakur, podziemnych antagonistów jeszcze z części pierwszej.

System tworzenia postaci, względem części drugiej, nie uległ w Book III znaczącej zmianie. Ponownie decydujemy się na płeć, klasę postaci, wiarę, rozdzielamy punkty umiejętności i szkolimy się w takich czynnościach, jak otwieranie zamków czy walka bez użycia broni białej. Całkowita liczba umiejętności do rozwoju przekracza tutaj 24 pozycje. Ze zmianą nie spotkamy się również w przypadku konwencji i zasad gry. W dalszym ciągu Eschalon charakteryzuje się rzutem izometrycznym, turowym systemem walki, rozwojem postaci, przywodzącym na myśl tradycyjne, papierowe RPG oraz otwartym światem z dziesiątkami postaci niezależnych, które zlecają nam różne zadania poboczne.

Pierwsza różnica w stosunku do poprzedników dotyczy statystyk przeciwników, z którymi musi zmierzyć się gracz. Wrogowie posiadają nowe umiejętności, sposoby na obronę, ale i również słabe punkty, co wymusza na grającym zmianę przyzwyczajeń i taktyk wypracowanych na wcześniejszych odsłonach. Listę nowości w temacie rozgrywki zamykają niespotykane dotąd przedmioty i zaklęcia, a także zupełnie nieznany kawałek krainy do poznania.

Eschalon: Book III to także ulepszona oprawa graficzna. Chociaż wciąż nawiązująca czy też wręcz przypominająca takie tytuły jak Fallout czy hack’n’slashowe Diablo, w trzeciej części serii raczy nas ulepszonymi efektami specjalnymi, związanymi z czarami oraz efektami środowiskowymi. Ostatecznie, liczba poprawek w warstwie graficznej przekracza setki różnych, większych lub mniejszych, usprawnień. Świeża jest tu również ścieżka audio, zarejestrowana w jakości HD.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eschalon: Book III: Odpowiednia dla każdego wieku.

Eschalon: Book III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7(SP1)