Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2019, 13:10

autor: AlexB

Zwiastun The Game Awards 2019 zaprasza na galę

W sieci pojawił się zwiastun imprezy The Game Awards 2019. Znajdują się na nim fragmenty trailerów zarówno z nominowanych gier, jak i tych dopiero zapowiedzianych. Wydarzenie rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 2:30 czasu polskiego.

Już tylko niecałe pięć dni dzieli nas od jednego z najważniejszych wydarzeń jeśli chodzi o branżę gier wideo w roku – gali The Game Awards 2019. Szósta edycja tej imprezy wystartuje 13 grudnia o godzinie 2:30 czasu polskiego. Atmosfera wokół niej robi się coraz gorętsza, a ogień podsyca dodatkowo sam Geoff Keighley. Znany dziennikarz zajmujący się elektroniczną rozrywką i główny producent The Game Awards opublikował ostatnio w sieci specjalny zwiastun mający stanowić przedsmak emocji, które czekają na graczy i producentów w najbliższy piątek (bądź czwartek, jeśli ktoś żyje w Stanach Zjednoczonych). Można go obejrzeć poniżej.

Jak widać, przygotowana przez ekipę The Game Awards zajawka składa się z dwóch elementów. Pierwszym są urywki z gier nominowanych w poszczególnych kategoriach (ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu). W trailerze znalazły się zatem fragmenty między innymi z Death Stranding, Control, remake'u Resident Evil 2, Sekiro: Shadows Die Twice, Call of Duty: Modern Warfare czy Gears 5.

Drugim ze wspomnianych elementów są wycinki z trailerów gier, które jeszcze nie miały swojej premiery, lecz zostały już zapowiedziane. Mowa tu chociażby o Diablo IV, Marvel's Avengers, nowym dodatku do World of Warcraft, Elden Ring czy Half-Life: Alyx. Jak jednak zaznaczył sam Keighley (via Game Rant), wcale nie oznacza to, że te tytuły pojawią się podczas gali. Całość ma służyć jedynie „wzbudzeniu emocji i przypomnieniu wszystkim, że show jest coraz bliżej”.

Podczas tegorocznej gali The Game Awards Death Stranding ma szansę zdobyć aż 9 statuetek. - Zwiastun The Game Awards 2019 zaprasza na galę - wiadomość - 2019-12-09
Podczas tegorocznej gali The Game Awards Death Stranding ma szansę zdobyć aż 9 statuetek.

Nie oznacza to rzecz jasna, że podczas The Game Awards 2019 nie będzie żadnych zapowiedzi. Podczas niedawnej sesji AMA w serwisie Reddit Geoff Keighley zdradził, że na gali pojawi się około 10 prezentacji nowych projektów. Jak na razie potwierdzono obecność dwóch – debiutanckiej produkcji studia Wolfeye założonego przez Raphaela Colantonio (byłego prezesa Arkane, odpowiedzialnego między innymi za cykl Dishonored) oraz nowego tytułu z uniwersum League of Legends. Na ujawnienie wszystkich niespodzianek musimy jednak poczekać do nocy z czwartku na piątek.

  1. Oficjalna strona internetowa The Game Awards