Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2019, 10:09

Będzie więcej gier w uniwersum LoL-a; nie stworzy ich Riot Games

Studio Riot Games ujawniło Riot Forge, czyli inicjatywę wydawniczą, w ramach której ukazywać się będą gry innych deweloperów osadzone w uniwersum League of Legends. Pierwszą z nich poznamy w przyszłym tygodniu.

Nowe gry mają pozwolić fanom odkryć nieznane dotąd strony krainy Runeterra. - Będzie więcej gier w uniwersum LoL-a; nie stworzy ich Riot Games - wiadomość - 2019-12-06
Nowe gry mają pozwolić fanom odkryć nieznane dotąd strony krainy Runeterra.

W październiku studio Riot Games zapowiedziało szereg nowych produkcji. Okazuje się, że to nie jedyna atrakcja, jaką szykuje firma dla swoich fanów. W planach jest również wydawanie cudzych gier osadzonych w uniwersum League of Legends. Projekty te są opisywane jako tytuły, które „da się ukończyć”, więc najpewniej chodzi o pozycje z kampaniami fabularnymi, przeznaczone dla samotnych graczy lub rozgrywek kooperacyjnych.

Inicjatywa nazwana została Riot Forge. Przecieki na jej temat pojawiły się już w październiku, ale wtedy spekulowano, że chodzi o fanowskie modyfikacje, a nie nowe gry opracowane przez profesjonalnych deweloperów.

Na razie nie zdradzono żadnych konkretów odnośnie tych gier. Wiemy jedynie, że możemy spodziewać się różnych gatunków i platform sprzętowych. W planach jest kilka produkcji, a pierwsza z nich zostanie ujawniona 12 grudnia podczas gali The Game Awards. Na razie wszystkie tytuły wydawane w ramach Riot Forge osadzone będą w uniwersum League of Legends, ale w przyszłości niewykluczone są inne światy, a nawet nowe marki.

Przypomnijmy, że samo Riot Games pracuje obecnie nad szeregiem nowych projektów. Wśród nich jest mobilna wersja Teamfight Tactics, karcianka Legends of Runeterra, strategia LoL Esports Manager, strzelanka Project A, RPG akcji Project F oraz bijatyka Project L. W produkcji jest również League of Legends: Wild Rift, czyli wersja LoL-a opracowywana z myślą o konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

  1. Riot Forge – strona oficjalna
  2. Oficjalna strona studia Riot Games