Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2019, 10:05

Zobacz Red Dead Redemption 2 na ustawieniach niższych od... najniższych

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby Red Dead Redemption 2, gdyby zamiast dopracowanych modeli postaci użyć... ziemniaków? Ok, może to zbyt duże uproszczenie, ale po prostu musicie zobaczyć ten materiał.

Zobacz Red Dead Redemption 2 na ustawieniach niższych od... najniższych - ilustracja #1
Kiedy oczekujesz na PC takich widoków, a nawet lepszych...

Niespełna dwa tygodnie temu Red Dead Redemption 2 ostatecznie trafiło na komputery osobiste. Niestety, wbrew oczekiwaniom fanów, Arthur Morgan nie wjechał na PC w świeżym palcie i z nienagannie ułożoną fryzurą. RDR 2, mimo bycia nadal jednym z najlepszych tytułów ostatnich lat, nie zaliczyło miękkiego lądowania na „blaszakach”. Prócz masy błędów (o których później), produkcja okazała się po prostu niesamowicie sprzętożerna. A co za tym idzie, kwestią czasu było pojawienie się gracza, który przetestuje tytuł na najniższych możliwych detalach (...i delikatnie poszpera w plikach gry). Zanim napiszę coś więcej, proszę, obejrzyjcie poniższy materiał.

Jak sami widzicie, „to nie są ćwiczenia!”. Red Dead Redemption 2, po kilku drobnych zmianach w folderze z plikami gry, potrafi wejść w specjalny „tryb ziemniaka”. Sprawia on, że postacie wyglądają jak połączenie modeli z Grim Fandango ze Slender Manem. Otoczenie również zmienia się diametralnie, chociaż jesteśmy w stanie odróżnić górę od doliny. Z innych ciekawostek: konie tracą wszelkie szczegóły, a z gry znikają powozy. Chociaż w tym ostatnim przypadku warto zauważyć, że koła pozostają na swoim miejscu (o ile utrzymywanie się na krawędzi w idealnych odstępach jest właśnie tym „miejscem”).

Kończąc kącik śmieszków, przejdźmy do poważniejszych kwestii. Wraz z premierą gry na PC internet zalała fala komentarzy zdenerwowanych graczy, którzy co rusz borykali się z nowymi problemami technicznymi. Rockstar oczywiście szybko wziął się do pracy i rozpoczął mozolną walkę z usterkami. Potyczka nadal trwa i wygląda na to, że zbyt szybko się nie skończy. Najnowsze doniesienia o tym, że gra powiązała metabolizm głównego bohatera z liczbą wyświetlanych klatek na sekundę, również nie przyniosły twórcom chwały. Nadal jednak mówimy o świetnym tytule, który po naprawieniu większości błędów będzie prawdopodobnie jedną z najpiękniejszych (i najlepszych) produkcji na PC od lat.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 ukazało się na Xboksie One oraz PlayStation 4 26 października 2018 roku. Ponad rok zajęło Rockstarowi przeniesienie tytułu na PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 na PC
  3. Poradnik do gry
  4. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2