Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 10:31

autor: Aquma

Rockstar przeprasza za Red Dead Redemption 2 na PC. Jest kolejny patch

Komputerowa wersja RDR2 otrzymała dziś dużą aktualizację, która wyeliminowała najpoważniejsze błędy. Na rozwiązanie niektórych problemów trzeba będzie zaczekać nieco dłużej. Deweloperzy z Rockstar Games przeprosili graczy za stan swojego dzieła. W ramach rekompensaty pecetowcy otrzymają pakiet przedmiotów do Red Dead Online.

Łatka RDR2 naprawia najpoważniejsze problemy. - Rockstar przeprasza za Red Dead Redemption 2 na PC. Jest kolejny patch - wiadomość - 2019-11-14
Łatka RDR2 naprawia najpoważniejsze problemy.

Pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 - westernowego hitu od legendarnego studia Rockstar Games - otrzymala dziś kolejną aktualizację. Łatka skupia się na naprawieniu najpoważniejszych błędów, które uniemożliwiają graczom swobodne ogrywanie omawianej produkcji, takich jak problemy z uruchomieniem, crashe i wieszanie się czy tzw. stuttering (wyraźny brak płynności pomimo dobrego sprzętu i względnie wysokiej liczby fpsów). Z kompletną listą zmian możecie się zapoznać w wątku na forum Reddit.

Pozostające problemy i tymczasowe rozwiązania

Warto odnotować, że ostatnia kwestia (stuttering) nie została wyeliminowana w 100% - deweloperzy ostrzegają, że niewielka liczba graczy nadal może natrafić na pewne komplikacje. Problemy najprawdopodobniej są powiązane z używaniem niektórych procesorów w połączeniu z GPU i pewnymi paczkami sterowników od Nvidii. Firma Rockstar Games zapewniła, że wraz ze wspomnianym producentem kart graficznych pracuje nad kompleksowym rozwiązaniem, ale jego przetestowanie może zająć kilka dni.

Osoby, które po zainstalowaniu łatki nadal będą miały problemy ze stutteringiem mogą skorzystać z tymczasowego rozwiązania opisanego na stronie wsparcia. Kroki, które trzeba podjąć, są uzależnione od launchera, w ramach którego działa gra (RDR2 na razie jest dostępne w Epic Games Store oraz na platformie Rockstar Games Launcher).

W przypadku Rockstar Launchera:

 1. cofnij wszystkie nieoficjalne rozwiązania tego problemu, takie jak Process Lasso czy BES;
 2. uruchom Rockstar Games Launcher;
 3. wybierz „Settings”;
 4. pod „My Installed Games” wybierz Red Dead Redemption 2;
 5. przesuń w dół do „Launch arguments”;
 6. dodaj komendę „-cpuLoadRebalancing” (bez apostrofów);
 7. wybierz „Gry”
 8. uruchom Red Dead Redemption 2.

W przypadku Epic Games Launchera:

 1. cofnij wszystkie nieoficjalne rozwiązania tego problemu, takie jak Process Lasso czy BES;
 2. uruchom Epic Games Launcher;
 3. wybierz „Settings”;
 4. przesuń w dól do Red Dead Redemption 2;
 5. Zaznacz pole „Additional Command Line Arguments”;
 6. dodaj komendę „-cpuLoadRebalancing” (bez apostrofów);
 7. powróć do głównego menu;
 8. uruchom Red Dead Redemption 2.

Przeprosiny i prezenty

Twórcy przeprosili też za zaistniałą sytuację i zapowiedzieli, że w ramach rekompensaty pecetowi gracze, którzy grali w RDR2 w tym tygodniu albo też będą robili to w „okresie świątecznym” (czyli prawdopodobnie do końca roku, choć tego nie sprecyzowano), otrzymają pakiet prezentów do Red Dead Online, w którym znajdzie się m.in. ponczo i amunicja.

Szczerze przepraszamy za te tymczasowe utrudnienia i będziemy Was informować, gdy tylko będziemy mieli więcej wieści do przekazania - chcemy, aby każdy mógł doświadczyć Red Dead Redemption 2 na PC w zakładanej przez nas postaci, tak szybko, jak to tylko możliwe - czytamy w oświadczeniu.

Przypominamy, że komputerowa wersja Red Dead Redemption 2 zadebiutowała 5 listopada. Niestety szybko okazało się, że produkcja boryka się ze sporą liczbą poważnych błędów, które w przypadku wielu graczy i konfiguracji sprzętu utrudniają lub wręcz całkowicie uniemożliwiają komfortową zabawę. Dobrze, że Rockstar Games podeszło na poważnie do naprawiania swojego dzieła, ale szkoda, że do takiej sytuacji w ogóle doszło - tak głośna premiera nie powinna odbywać się w podobnej atmosferze.

 1. Red Dead Redemption II - strona oficjalna
 2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
 3. Jak działa Red Dead Redemption 2 na PC za 3000 zł?
 4. Red Dead Redemption 2 - poradnik
 5. Wszystko o Red Dead Redemption 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2