Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2019, 09:21

autor: Adrian Werner

Premiera Red Dead Redemption 2 na PC

Dzisiaj zadebiutuje pecetowa wersja Red Dead Redemption 2, czyli westernowego przeboju studia Rockstar Games. Osoby preferujące Steama na swoje wydanie poczekają do przyszłego miesiąca.

Gracze pecetowi wreszcie będą mogli się przekonać, o co było tyle krzyku. - Premiera Red Dead Redemption 2 na PC - wiadomość - 2019-11-05
Gracze pecetowi wreszcie będą mogli się przekonać, o co było tyle krzyku.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Rockstar Games
 2. Wydawca: Rockstar Games
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platformy: XONE, PS4
 5. Data premiery na konsolach: 26 października 2018 r.
 6. Data premiery na PC: 5 listopada 2019 r.

Nadszedł wreszcie dzień premiery pecetowej wersji Red Dead Redemption II, czyli największego konsolowego przeboju ubiegłego roku. Wydanie PC zadebiutuje około 14:00, ale tylko w Rockstar Games Lancher oraz serwisie Epic Games Store. Produkcja trafi na Steam dopiero w przyszłym miesiącu. Na razie twórcy nie podali dokładniejszego terminu.

Tak jak wydania konsolowe, pecetowa wersja Red Dead Redemption II oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. W porównaniu z edycjami na PlayStation 4 i Xboksa One twórcy przygotowali również kilka istotnych ulepszeń. Zwiększono zasięg rysowania obiektów, ulepszono jakość oświetlenia globalnego oraz zaimplementowano ostrzejsze tekstury drzew, roślin i zwierząt.

Ponadto możliwa jest zabawa w 60 FPS-ach, choć potrzeba do tego bardzo mocnego sprzętu. Pierwsze benchmarki pokazują, że w rozdzielczości 4K nawet PC z kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti nie jest w stanie zaoferować tylu klatek na sekundę bez okazjonalnych spadków wydajności.

Gra jest również wyjątkowo żarłoczna, jeśli chodzi o miejsce na dysku. Dzięki udostępnionym kilka tygodni temu wymaganiom sprzętowym, wiemy, że produkcja potrzebuje aż 150 GB.

Nie spełniły się nadzieje graczy liczących na obsługę ray tracingu. Spekulacje na ten temat pojawiły się po tym, jak Nvidia wypuściła screeny RDR2 z logiem RTX. Szybko wyjaśniono jednak, że znaczek ten odnosi się do serii kart GeForce, a nie tej technologii graficznej.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption II zadebiutowało w październiku zeszłego roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Gra okazała się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad 25 mln egzemplarzy. Produkcja spotkała się również z bardzo ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 97% według serwisu Metacritic. Tytuł zachwycił również naszego redaktora, który wystawił mu notę 10/10.

 1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
 2. 5 powodów, dla których musisz zagrać w RDR 2 na PC
 3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
 4. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
 5. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.