Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2019, 16:09

autor: qjin

Wymagania sprzętowe Red Dead Redemption 2. Szykujcie 150 GB wolnego miejsca na dysku

Firma Rockstar Games ujawniła oficjalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry RDR 2. Przykład GTA V dawał nadzieję, że skalowanie do sprzętu będzie stało na dobrym poziomie i wygląda na to, że nie było się czego obawiać. Podane w aplikacji Rockstar Games Launcher konfiguracje sprzętowe są niższe od przewidywanych.

Wymagania sprzętowe Red Dead Redemption 2. Szykujcie 150 GB wolnego miejsca na dysku - ilustracja #1
RDR 2 wygląda imponująco i wygląda na to, że nie będzie potrzebować PC z najwyższej półki

Spekulacje dotyczące przewidywanych wymagań sprzętowych gry Red Dead Redemption 2 można uznać za zakończone. Firma Rockstar Games postanowiła nie trzymać graczy długo w napięciu i, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła dzisiaj szczegóły na temat komputerowej wersji RDR 2. Dla większości prawdopodobnie najważniejszą informacją były jednak oficjalne wymagania sprzętowe, które właśnie pojawiły się w Rockstar Games Launcher i wyglądają następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 z SP1
  • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-6300
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 770 z 2 GB pamięci lub Radeon R9 280 z 3 GB
  • Miejsce na dysku: 150 GB wolnego miejsca

Rekomendowanie wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 10 (wersja 1803)
  • Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 5 1500X
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci lub Radeon RX 480 z 4 GB
  • Miejsce na dysku: 150 GB wolnego miejsca

Wymagania sprzętowe wydają się wręcz zaskakująco niskie względem oferowanej przez produkcję oprawy wizualnej, która na PC będzie prezentować się jeszcze lepiej niż na konsolach. RDR 2 zalicza się wszak do najładniejszych gier tej generacji. W porównaniu do poprzednich produkcji Rockstara wiele elementów stoi na znacząco wyższym poziomie: bogatsze w detale obiekty, szczegółowsze modele postaci, znacznie bardziej zaawansowane systemy cieniowania i oświetlenia czy poprawiony zasięg rysowania.

Wymagania są, owszem, wyższe od tych dla działającego na starszej wersji silnika RAGE GTA V, ale oczekiwaliśmy większego wzrostu (zaskoczenie przyniosła tylko żądana przestrzeń na dysku – 150 GB to bodaj czy nie nowy branżowy rekord). Chociaż można było spodziewać się dobrej skalowalności, gdyż prawdopodobnie w wersji PC otrzymamy liczne opcje konfiguracyjne, dzięki którym będzie można cieszyć się w miarę płynną rozgrywką i stosunkowo dobrą jakością obrazu także na słabszych konfiguracjach sprzetowych. I podane oficjalne wymagania sprzętowe to właśnie sugerują. Oczywiście specyfikacje „na papierze” to jedno, a rzeczywistość drugie, ale zweryfikują to dopiero testy wydajności, gdy gra będzie już dostępna.

Red Dead Redemption 2 to kontynuacja hitu Rockstara z 2010 roku, której akcja dzieje się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części. Głównym bohaterem opowieści jest niejaki Arthur Morgan, członek gangu Dutcha van der Lindego. Jest to wielowątkowa przygoda w otwartym świecie, która wystarcza na kilkadziesiąt godzin rozgrywki. A jeśli komuś mało, to swoich sił można spróbować w ciągle rozwijanym trybie sieciowym – Red Dead Online.

Red Dead Redemption 2 wyszło 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na PC pojawi się rok po pierwotnej premierze, 5 listopada (na Steamie w grudniu).

Na ten moment pecetowe wydanie da się zamówić tylko w formie cyfrowej, przez wspomniany Rockstar Games Launcher. Dostępne są dwie edycje – Special Edition za 249,90 zł i Ultimate Edition za 309,90 zł (są to tymczasowo obniżone ceny; w ramach tej promocji Rockstar oferuje bogatsze wydanie w cenie Standard Edition). Nasze źródła donoszą, że nie ma co liczyć na pudełkową dystrybucję gry w Polsce. Firma Cenega, która odpowiadała za dostarczenie na sklepowe półki fizycznych egzemplarzy RDR 2 w wersjach konsolowych, odmówiła nam komentarza na ten temat.