Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2019, 20:28

autor: Entelarmer

Nawet RTX 2080 Ti nie da rady Red Dead Redemption 2 w 4K na ultra

Firma Nvidia udostępniła artykuł na temat rekomendowanych kart grafiki do Red Dead Redemption 2. Okazuje się, że nawet GeForce RTX 2080 Ti nie wystarczy do uzyskania stałych 60 klatek na sekundę, jeśli chcemy grać w rozdzielczości 4K na wysokich ustawieniach, nie wspominając nawet o ultra.

Wyższe ustawienia Red Dead Redemption 2 okażą się sporym wyzwaniem dla pecetów. - Nawet RTX 2080 Ti nie da rady Red Dead Redemption 2 w 4K na Ultra - wiadomość - 2019-11-04
Wyższe ustawienia Red Dead Redemption 2 okażą się sporym wyzwaniem dla pecetów.

Jutro seria Red Dead po raz pierwszy zawita na komputery osobiste wraz z premierą Red Dead Redemption 2. Mieliśmy już okazję poznać wymagania sprzętowe gry oraz zobaczyć, jak prezentuje się ona w 4K. Jednak jeśli już rozkoszowaliście się myślą o zabawie w takiej rozdzielczości na maksymalnych ustawieniach, przyjdzie nam ostudzić Wasz zapał. Nvidia udostępniła nowe sterowniki do swoich kart grafiki ze wsparciem drugiego Red Dead Redemption, przy okazji publikując artykuł na temat rekomendowanych układów GPU. Jak czytamy:

W rozdzielczości 3840x2160 tylko GeForce RTX 2080 Ti jest w stanie zaoferować grę w stałych 60 klatkach na sekundę.

Zapewne już ten fragment zetrze uśmiech z twarzy wielu fanów grania w 4K, którym dotychczas wystarczył GeForce GTX 1080 Ti. Nie to jest jednak najgorsze. Nvidia przyznała bowiem, że w celu utrzymania 60 FPS-ów konieczne było obniżenie niektórych opcji grafiki z High do Medium. Innymi słowy, nawet najmocniejsza karta dostępna dla przeciętnego gracza nie jest w stanie udźwignąć Red Dead Redemption 2 na wysokich ustawieniach. Podkreślamy: „wysokich”, a nie „maksymalnych”, bo skądinąd wiemy, że znajdzie się możliwość włączenia jeszcze większego poziomu detali (Ultra), co zresztą potwierdza artykuł Nvidii. Niewiele lepiej wygląda to w przypadku rozdzielczości 1080p – do zabawy na High w 60 klatkach na sekundę zalecany jest GeForce RTX 2060.

Co na to Nvidia? Firma zachęca do skorzystania z opcji skalowania oraz wyostrzania obrazu, wprowadzonych w poprzedniej wersji sterowników, które udostępniono przy okazji niedawnej zapowiedzi nowych kart grafiki. Ponadto wspomniano, że gra pozwala na dostosowanie poziomu detali przy pomocy prawie 40 różnych ustawień, co powinno pomóc graczom w znalezieniu idealnego balansu między wyglądem a wydajnością. Niemniej po umiarkowanie wysokich oficjalnych wymaganiach sprzętowych (jeśli nie liczyć ogromnej ilości potrzebnego miejsca na dysku) wyniki testów Nvidii mogą okazać się sporym rozczarowaniem. Na razie pozostaje nam czekać do jutra, kiedy to Red Dead Redemption 2 trafi do rąk graczy, a ci sprawdzą, jak gra radzi sobie na ich sprzęcie.

Chyba wiemy już, dlaczego RDR 2 nie zaoferuje wsparcia raytracingu.. - Nawet RTX 2080 Ti nie da rady Red Dead Redemption 2 w 4K na Ultra - wiadomość - 2019-11-04
Chyba wiemy już, dlaczego RDR 2 nie zaoferuje wsparcia raytracingu..