Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2019, 19:41

Red Dead Redemption 2 na PC bez obsługi RTX

Wczoraj zaprezentowane zostały nowe screeny 4K z pecetowej wersji Red Dead Redemption 2. Zainteresowanie graczy wzbudziło zamieszczone na nich logo „RTX”, które mogłoby wskazywać na to, że tytuł wykorzysta ray tracing. Nvidia zaprzeczyła jednak, że produkcja będzie wspierać tę technologię.

Pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 nie będzie obsługiwać ray tracingu. - Red Dead Redemption 2 na PC bez obsługi RTX - wiadomość - 2019-11-01
Pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 nie będzie obsługiwać ray tracingu.

Premiera pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym poznajemy kolejne szczegóły związane z produkcją. Wczoraj opublikowane zostały nowe screeny 4K pokazujące tytuł w pełnej okazałości. Szczególne zainteresowanie wzbudziło zamieszczone na nich logo „RTX”, które mogłoby wskazywać na to, że gra wykorzysta ray tracing. Sytuację postanowiła wyjaśnić Nvidia, która poinformowała, że RDR2 nie będzie wpierał tej technologii.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym koncie Nvidii w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że logo zamieszczone na screenach z Red Dead Redemption 2 odnosi się do serii kart graficznych GeForce RTX 20, a nie do technologii ray tracingu.

Pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 trafi do sprzedaży 5 listopada za pośrednictwem platform Rockstar Games Launcher i Epic Games Store. Na Steamie natomiast tytuł pojawi się w grudniu.