Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2019, 19:34

Diablo 4 - gameplay trailer i pierwsze szczegóły dotyczące gry

Na tegorocznym BlizzConie został ujawniony pierwszy animowany zwiastun Diablo 4, a także fragment gameplayu, na którym możemy zobaczyć bohaterów oraz świat w nowej odsłonie kultowego cyklu.

Diablo IV ma być mroczne i krwawe. - Diablo 4 - gameplay trailer i pierwsze szczegóły dotyczące gry - wiadomość - 2019-11-02
Diablo IV ma być mroczne i krwawe.

Oprócz ujawnienia prawie 10-minutowego zwiastuna Diablo IV przedstawiającego jego główny zarys fabularny, na BlizzConie został również pokazany fragment gameplayu. Dowiedzieliśmy się z niego, że na początku dostępnych będzie pięć klas postaci – m.in. Czarodziejka, Druid oraz Barbarzyńca, a przecieki o tym, że najnowsza odsłona serii powróci do korzeni i zaserwuje nam mroczną i krwawą przygodę, okazały się prawdziwe. Zresztą zobaczcie sami.

Główne elementy rozgrywki nie będą różnić się od tych znanych nam z poprzednich części serii. Naszym celem będzie ubicie armii demonów, a bohatera będziemy mogli rozwijać za pomocą talentów, punktów zdolności, run czy też legendarnych przedmiotów. W Diablo 4 przyjdzie nam zwiedzić różnorakie lokacje w całkowicie otwartym świecie Sanktuarium – od bujnych terenów Scosglen, poprzez górzyste krajobrazy skutych lodem Strzaskanych Szczytów, aż po bagna Hawezar. Między obszarami będzie można poruszać się za pomocą różnych wierzchowców. Natomiast w miastach znajdziemy innych graczy, z którymi wspólnie zbadamy losowo generowane podziemia lub pohandlujemy.

Knieja Scosglen.
Knieja Scosglen.

Zgodnie z przeciekami, naszym największym przeciwnikiem będzie córka Mefisto – Lilit, która została sprowadzona ponownie na świat za pomocą mrocznego rytuału. Diablo IV ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.