Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2019, 19:31

autor: Serek

Blizzard przeprasza za zachowanie w sprawie Hongkongu

Ceremonia otwarcia BlizzConu rozpoczęła się w nietypowy sposób. Na scenie pojawił się szef Blizzarda, J. Allen Brack, który przeprosił wszystkich fanów za nieprzemyślane działania w związku z sytuacją gracza nawołującego do wyzwolenia Hongkongu po wygraniu turnieju w Hearthstone.

Blizzard z klasą zaczyna BlizzCon. - Blizzard przeprasza za zachowanie w sprawie Hongkongu - wiadomość - 2019-11-01
Blizzard z klasą zaczyna BlizzCon.

Ceremonia otwarcia BlizzConu rozpoczęła się od niespodziewanego wydarzenia. Na scenie pojawił się szef Blizzarda, J. Allen Brack, który przeprosił za ostatnie działania firmy. Chodziło oczywiście o zamieszanie związane z graczem, który po wygranej w turnieju Hearthstone Grandmasters wezwał do wyzwolenia Hongkongu. Ostatecznie sprawa została rozwiązana polubownie i zarówno firma, jak i sam zawodnik opublikowali oficjalne komunikaty zamykające temat. Tym bardziej cieszy, że CEO Blizzarda wygłosił te słowa:

Zanim zaczniemy, chciałbym powiedzieć kilka słów. Blizzard miał szansę zjednoczyć świat w trudnym momencie, podczas turnieju w Hearthstone około miesiąc temu. Ale nie zrobiliśmy tego. Zbyt szybko podjęliśmy pewne decyzje. A potem zrobiliśmy coś jeszcze gorszego - zbyt wolno zaczęliśmy z wami rozmawiać. [...] Przepraszamy za to i nie boimy się odpowiedzialności.

Poniżej możecie zobaczyć przeprosiny J. Allena Bracka, które mają szansę stać się przykładem dla innych firm. Niezależnie od tego, czy jest to przemyślany PR-owy ruch czy szczery rachunek sumienia.

Allen Brack przyznał również, że firmie nadal przyświeca ta sama idea i wierzy, że BlizzCon jest idealnym miejscem, by to udowodnić:

Dążymy do tego, by zjednoczyć cały świat oferując niezapomnianą rozrywkę. Naprawdę wierzę w pozytywną moc gier wideo.

Słowa Allena Bracka wzbudziły okrzyki radości oraz oklaski na widowni. Nikogo to nie powinno dziwić. Miejmy nadzieję, że Blizzard rzeczywiście dotrzyma słowa, a sytuacje podobne do tej sprzed miesiąca się już nie powtórzą.

  1. Oficjalna strona internetowa Blizzard Enterteinment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.