Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2011, 11:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Znamy szczegóły na temat wszystkich map w trybie multiplayer gry Battlefield 3

Na oficjalnym blogu Battlefielda ujawniono szczegóły na temat kolejnych pięciu map występujących w trybie multiplayer trzeciej części serii. Twórcy zapewnili także, że pełna wersja oczekiwanej strzelaniny zostanie pozbawiona większości błędów wychwyconych w niedawno zakończonych beta testach.

Studio EA DICE ujawniło szczegóły na temat kolejnych pięciu map w trybie multiplayer gry Battlefield 3. Zapewniono także, że pełna wersja strzelaniny będzie pozbawiona większości błędów wychwyconych przez graczy w niedawno zakończonych beta testach.

Znamy szczegóły na temat wszystkich map w trybie multiplayer gry Battlefield 3 - ilustracja #1

Twórcy kilka dni temu zaprezentowali cztery areny, na jakich rozegramy sieciowe potyczki. Mowa o Operation Firestorm, Tehran Highway, Damavand Peak oraz Operation Metro. W końcowym produkcie znajdziemy w sumie dziewięć etapów i każdy z nich będzie grywalny we wszystkich trybach: Team Deathmatch, Squad Deathmatch, Rush, Squad Rush oraz Conquest.

Pierwszą z nowo ujawnionych map jest Grand Bazaar, ulokowana w centrum Teheranu. Symetryczna zabudowa i ciasne uliczki mają spowodować, że będzie to idealna propozycja dla miłośników używania strzelby. W Noshahr Canals trafimy do industrialnego portu, w którym zasiądziemy m.in. za sterami łodzi.

Znamy szczegóły na temat wszystkich map w trybie multiplayer gry Battlefield 3 - ilustracja #2

Z kolei za sprawą Seine Crossing przeniesiemy się do jednej z dzielnic Paryża, przedzielonej Sekwaną. Nie brakuje tutaj bardziej otwartych terenów zachęcających do wykorzystania pojazdów oraz wąskich alejek pozwalających zakraść się piechocie. W trybie Rush gracze przeniosą się też do banku, który jest największą zamkniętą lokacją w tym miejscu.

Kharg Island to druga arena, w której będziemy mogli pokierować łodzią. Wyspa znajduje się niedaleko wybrzeża Iranu, a dużą rolę w bitwach odegra wykorzystanie pojazdów – nie brakuje bowiem otwartych terenów. Ostatnią z zaprezentowanych map jest Caspian Border, którą doskonale znają beta testerzy pecetowej wersji gry. Bardzo duży obszar do zwiedzania i dostępność niemal każdego pojazdu występującego w grze to największe zalety tej lokacji.

Znamy szczegóły na temat wszystkich map w trybie multiplayer gry Battlefield 3 - ilustracja #3

Na temat wspomnianej bety w wywiadzie dla serwisu Destructoid wypowiedział się Lars Gustavsson, dyrektor kreatywny studia EA DICE. Okazuje się, że większość wychwyconych w niej błędów twórcy doskonale znali i zdążyli już je naprawić. W związku z tym możemy mieć nadzieję, że przynajmniej części irytujących niedoróbek zabraknie w pełnej wersji.

Battlefield 3 zadebiutuje w Europie 27 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.