Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 16:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Beta Battlefield 3 - ogromny sukces, zagrało przeszło 12 milionów osób

Wciąż trwające, otwarte beta testy gry Battlefield 3, okazały się nadspodziewanym sukcesem, przyciągając prawie 12 milionów graczy. Producent gry, studio DICE dziękuje graczom za zaangażowanie i zainteresowanie betą, obiecując uwzględnić ich uwagi w finalnej wersji gry.

Karl Magnus Troedsson, generalny manager studia DICE, pochwalił się na oficjalnym blogu gry Battlefield 3 wynikami, jakie osiągnęły otwarte beta-testy tego tytułu, które rozpoczęły się niecały tydzień temu. Okazuje się, że w testach łącznie wzięło już udział ponad 12 milionów graczy z całego świata, korzystających z trzech platform sprzętowych, na jakich ukaże się FPS – PC, Xbox 360 i Playstation 3. Niesamowita popularność klienta gry zaskoczyła pracowników DICE. Według Troedssona, graczy na serwerach jest sześciokrotnie więcej niż w przypadku zeszłorocznej otwartej bety Battlefield: Bad Company 2.

Beta Battlefield 3 - ogromny sukces, zagrało przeszło 12 milionów osób - ilustracja #1

Kontynuując, Troedsson zwrócił uwagę na to, jak bardzo ważne dla jego firmy są tego rodzaju testy. Tylko dzięki nim producent może sprawdzić infrastrukturę sieciową, nowy silnik gry oraz przekonać się czy podoła ogromnemu zainteresowaniu tytułem. W swoim wpisie zwrócił też uwagę na to, że udostępniony kod Battlefield 3 jest jego wczesną wersją i będzie znacząco różnił się od finalnego. Poza błędami wychwyconymi przez producenta, także wszelkie uwagi przesyłane przez graczy zostaną uwzględnione i zaowocują poprawkami umieszczonymi w ostatecznej wersji gry, która trafi na półki sklepowe.