Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 września 2011, 10:50

autor: Hed

Znamy prawdopodobną datę premiery PlayStation Vita w Azji

Jeden z zachodnich serwisów podał prawdopodobną datę konsoli PlayStation Vita na rynkach azjatyckich. Podobno nowa platforma przenośna od Sony zostanie wydana w okolicach 12 listopada. Gracze ze Stanów Zjednoczonych i Europy będą musieli poczekać na sprzęt kilka dodatkowych miesięcy.

PlayStation Vita może zostać wydana 12 listopada tego roku na rynkach azjatyckich. Tak wynika z ostatnich plotek, które przedstawił francuski serwis GamaLive, powołujący się na informatora pracującego w firmie Sony. Do tej pory koncern operował tylko ogólnymi datami premier i utrzymywał, że konsola trafi do Japonii w tym roku, a na Zachód zawita na początku następnego.

Redaktorzy GamaLive twierdzą, że informację o dacie premiery przekazał jeden z pracowników Sony. Nowy sprzęt otrzymają najpierw gracze z Japonii i Hong Kongu. W okolicach 12 listopada konsola podobno zostanie też rozesłana do międzynarodowych mediów. Jeśli wierzyć doniesieniom, Vita zadebiutuje na rynku europejskim i amerykańskim pod koniec marca 2012 roku.

Znamy prawdopodobną datę premiery PlayStation Vita w Azji  - ilustracja #1

Powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez firmę Sony, ale zgadzają się z ogólnymi wytycznymi, które podano wcześniej. Data premiery PlayStation Vita może jeszcze ulec zmianie, chociaż wydaje się, że nie będzie mowy o dużych opóźnieniach.

Sprzęt zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż zostanie wyposażony w szereg efekciarskich dodatków i potężne podzespoły. Na konsoli zobaczymy takie gry jak Resistance: Burning Skies, LittleBigPlanet czy Uncharted: Golden Abyss. Wsparcie dla platformy zapowiedziały między innymi firmy Ubisoft, Electronic Arts czy Atlus (ze specjalną odsłoną Persony 4).

  1. Oficjalna strona PlayStation Vita
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.