Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 10:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wyciekły prawie dwa miliony kodów na cyfrową wersję gry rajdowej DiRT 3 na PC [news zaktualizowany]

Studio Codemasters straciło trzy miliony promocyjnych kodów umożliwiającyh ściągnięcie gry DiRT 3 za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Steam. Lista stosownych kluczy wyciekła z serwerów brytyjskiego producenta.

Do sieci wyciekła lista ok. trzech milionów kodów promocyjnych pozwalających na ściągnięcie pecetowej wersji gry rajdowej DiRT 3 ze Steama. Do incydentu doszło przez nieuwagę studia Codemasters.

Klucze dostępne były na jednym z serwerów producenta i nie trzeba było długo czekać, by weszły w posiadanie graczy. Użycie kodu w serwisie dystrybucji elektronicznej Steam otwiera dostęp do darmowej kopii DiRT 3. Nie jest to jednak legalne - wyraźnie zaznaczyli to wydawca gry i zarządca platformy. Przestrzegamy Was przed przypisywaniem kluczy z nielegalnego źródła do swojego konta na Steamie, gdyż może zakończyć się to jego blokadą.

Jest bardzo prawdopodobne, że firmy Codemasters i Valve podejmą stosowne kroki w stosunku do graczy, którzy zdecydowali się wykorzystać któryś z kodów. Zapewne skończy się na zablokowaniu wszystkich kluczy podejrzanego pochodzenia. Niewykluczone jednak, że podobnie potraktowane zostaną steamowe konta niektórych posiadaczy kodów.

Wyciekły prawie dwa miliony kodów na cyfrową wersję gry rajdowej DiRT 3 na PC [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Wspomniane trzy miliony kodów były przygotowane ze względu na promocję organizowaną przez Codemasters oraz firmę AMD. W ramach oferty, nabywcy jednej z nowych kart graficznych od AMD dostawali darmowy klucz umożliwiający ściągnięcie DiRT 3 ze Steama. Pracownicy studia Codemasters zachowali się jednak wyjątkowo nieodpowiedzialnie, umieszczając wszystkie kody na ogólnodostępnym serwerze.

DiRT 3 to kolejna odsłona cyklu wyścigów rajdowych, która w Polsce zadebiutowała 27 maja. Gra została przygotowana z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360, PC, Wii, PSP oraz DS-ie i w naszym kraju ukazała się za sprawą firmy Licomp Empik Multimedia w angielskiej wersji językowej.

UAKTUALNIENIE: Okazuje się, że wyciekła mniejsza liczba kodów, niż początkowo przypuszczano. Portal geek.com donosi, że w ręce graczy trafiło ok. 1.7 miliona kluczy, zgromadzonych w ośmiu plikach tekstowych.