Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 11:37

autor: Movis

Zapowiedź zmian w Star Wars Battlefront 2, koniec studia Davida Jaffe i inne wieści

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego systemu progresji w Star Wars Battlefront 2, prawdopodobnym końcu studia twórcy Twisted Metal i o zatrudnianiu branżowych talentów do pracy nad The Avengers Project od Crystal Dynamics, w tym Shauna Escayga, który objął funkcję dyrektora kreatywnego tej gry. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowy system progresji w Star Wars Battlefront 2 w marcu

EA pracuje nad poprawą gry. Czy się uda? - Zapowiedź zmian w Star Wars Battlefront 2, koniec studia Davida Jaffe i inne wieści - wiadomość - 2018-01-26
EA pracuje nad poprawą gry. Czy się uda?

Electronic Arts nie ustaje w pracach nad najbardziej kontrowersyjną strzelanką 2017 roku. Po fali negatywnych ocen graczy, zasłużonej burzy wokół mikrotransakcji i ogólnej słabej sprzedaży Star Wars Battlefront 2 firma rozpoczyna styczniowy wpis informacyjny od zapowiedzi gruntownych zmian. Nieśmiałe ruchy naprawiające system otrzymywania kredytów i zdobywania nowości do arsenału gracza zostały wprawdzie rozpoczęte na początku grudnia, ale tym razem autorzy obiecują znacznie zmodyfikowaną progresję. Niestety nie zapewniają żadnych konkretów oprócz tego, że obecnie nad nią pracują i że słuchają wkładu graczy i ich próśb. Więcej informacji na ten temat mają zaś zdradzić dopiero w marcu. Przedtem ukaże się jeszcze zaplanowany na luty tryb Jetpack Cargo, w którym zmierzą się ze sobą dwie drużyny wyposażone w plecaki rakietowe.

Drawn to Death wykończyło studio twórcy Twisted Metal?

Stylistyka to nie wszystko… - Zapowiedź zmian w Star Wars Battlefront 2, koniec studia Davida Jaffe i inne wieści - wiadomość - 2018-01-26
Stylistyka to nie wszystko…

David Jaffe – autor znany z cyklu Twisted Metal i pracy nad dwoma pierwszymi grami z serii God of War – nie ma ostatnimi czasy łatwego życia. W 2014 wraz z osobiście założonym zespołem The Bartlet Jones Supernatural Detective Agency rozpoczął prace nad wypuszczoną ostatecznie w 2017 roku rysowaną strzelanką arenową Drawn to Death. Ciekawa idea ożywionych rysunków licealisty, które pojedynkują się na śmierć i życie, nie była jednak za wielkim hitem, a podczas produkcji podjęto parę naprawdę złych decyzji (np. niezamykający się na sekundę komentator, który lubi zająć uwagę gracza parominutowymi, przepełnionymi wulgaryzmami historyjkami ze swojego żywota).

Pierwszy projekt deweloperów Bartlet Jones prawdopodobnie może się stać też ich ostatnim. Jaffe potwierdził bowiem na Twitterze, że w związku z anulowaniem innego niezapowiedzianego projektu firma była zmuszona do zwolnienia „znacznej większości” pracowników z działu tworzenia gier. Wczoraj dodał zaś jeszcze materiał wideo zatytułowany „The last days of Bartlet Jones?!?”, w którym pracownicy luźno i z nieco wisielczym humorem wypowiadają się na temat całej sprawy oraz okolicznych tematów.

Crystal Dynamics zatrudnia weteranów branży

Crystal Dynamics, ekipa pracująca obecnie nad tajemniczym The Avengers Project, dokłada kolejnych zawodników do swojej „drużyny A”. Producent znany z odnowionej w 2013 roku serii Tomb Raider powiadomił o zatrudnieniu weteranów z wielu znanych zespołów twórczych. Niedawne plotki się potwierdziły i dyrektorem kreatywnym gry z Avengersami stał się Shaun Escayg, który piastował wcześniej identyczną funkcję w Naughty Dog (pracował m.in. nad Uncharted: The Lost Legacy i The Last of Us). Nowy kierownik produkcji Stephen Barry wsławił się zaś wcześniej 27 latami doświadczenia w Electronic Arts i zamkniętym niedawno studiu Visceral Games (seria Dead Space). W sumie posady zapewniono 15 pracownikom, wcześniej związanymi np. z Monolith czy Sledgehammer Games.

Wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi The Avengers Project najprawdopodobniej będzie tytułem wieloosobowym z gatunku trzecioosobowych gier akcji, bazującym na systemie osłon i z „aspektem socjalnym”. Zapewne niedługo uzyskamy więcej informacji prosto ze źródła.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Room: Old Sins
 2. Galactic Civilizations III: Intrigue
 3. Dandara
 4. Outpost Zero
 5. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall
 6. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
 7. Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds
 8. Subnautica
 9. Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones
 10. The Sinking City
 11. StarDrone
 12. Nantucket

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Staxel zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 2. My Time at Portia zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 3. The Inpatient zwiastun na premierę
 4. Subnautica zwiastun rozgrywki #1
 5. Subnautica cinematic
 6. Rune: Ragnarok zwiastun wersji pre-alfa
 7. Nantucket zwiastun na premierę
 8. Lost Sphear zwiastun na premierę
 9. God of War zwiastun fabularny
 10. Galactic Civilizations III Intrigue
 11. Dragon Ball FighterZ zwiastun na premierę (PL)
 12. Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings Bohaterki
 13. God of War zwiastun fabularny (PL)
 14. Strikers Edge zwiastun #1
 15. Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones zwiastun na premierę (PL)