Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 10:57

autor: Aquma

Przegląd recenzji Monster Hunter World

Jutro debiutuje Monster Hunter World. Recenzje najnowszego tytułu studia Capcom pojawiły się już w sieci. Warto było czekać?

Monter Hunter World zrobił pozytywne wrażenie na recenzentach. - Przegląd recenzji Monster Hunter World - wiadomość - 2018-01-27
Monter Hunter World zrobił pozytywne wrażenie na recenzentach.

Premiera długo wyczekiwanego przez fanów Monster Hunter: World – pierwszej od lat odsłony serii dedykowanej domowym konsolom (pomijając ekskluzywne dla Japonii Monster Hunter XX przeznaczone dla hybrydowego Switcha) – zbliża się wielkimi krokami. Czy są powody do ekscytacji? Jeśli zawierzyć opiniom recenzentów, którzy niemal jednomyślnie chwalą omawiany tytuł, a w wielu wypadkach wręcz rozpływają się w zachwytach – owszem!

Wszystko wskazuje na to, że studiu Capcom udało się w przypadku Monster Hunter: World połączyć głębię, której oczekują wieloletni miłośnicy marki, z (względną) przystępnością, która jest wymagana, by grą mogły się cieszyć osoby dotychczas z tą serią niezaznajomione. Duże wrażenie – co widać już na screenach i zwiastunach – robią także oprawa graficzna oraz projekty gigantycznych potworów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Wybrane opinie

Jej (gry – red.) tereny łowieckie sprawiają wrażenie niezwykle obszernych – każda jest praktycznie osobnym ekosystemem, który zdaje się działać sprawnie bez Twojego w nim udziału. Zapewnia niemal przytłaczające możliwości w zakresie specjalizacji i dostosowywania rozgrywki. Najważniejsze jest jednak to, że ten świat jest miejscem, w którym możesz spędzić tyle czasu, że równie dobrze mógłbyś tam żyć – Joe Skrebels, IGN.

Dla doświadczonych graczy, pętla stanowiąca podstawę rozgrywki w Monster Hunter: World jest rozpoznawalna od pierwszego momentu. Twoja praca to cykl, na który składają się tworzenie broni, zbieranie się graczy, zabijanie potworów, a następnie zbieranie materiałów z pokonanych bestii. Dobrze zaprojektowana historia tradycyjnie nie była jednak częścią zestawu i mogło to stanowić czynnik odstraszający od tej serii część osób. Szczęśliwie dla nich, pierwszą dużą różnicą w stosunku do poprzednich tytułów jest to, w jaki sposób rozgrywka i fabuła są ze sobą splecione – Ginny Woo, Gamespot.

Monster Hunter: World to ewolucja, na którą ta seria czekała. Gigantyczne stworzenia nigdy nie wyglądały lepiej, a piękne, otwarte lokacje i sposób, w jaki Scoutflies pomagają w eksploracji, dodały do polowań nową dynamikę. Tytuł pozostaje brutalnie trudny i nieprzygotowani wciąż mogą zostać przeżuci i wypluci, jednak tym razem z pewnością będzie to wina Twoja, a nie gry. Samotnie czy w grupie – to dobry moment, by dołączyć do polowania – Dominic Leighton, The Sixth Axis.

Monster Hunter World – oceny

 1. The Telegraph – 5/5
 2. US Gamer – 5/5
 3. Famitsu – 39/40
 4. Hobby Consolas – 95/100
 5. Eurogamer – Essential
 6. GameInformer – 9,5
 7. Gaming Nexus – 9,5
 8. IGN – 9,5
 9. PlayStation Lifestyle – 9,5
 10. Hardcore Gamer – 4,5/5
 11. Destructioid – 9/10
 12. Gaming Bolt – 9/10
 13. PlayStation Universe – 9/10
 14. Metro – 9/10
 15. RPG Site – 9/10
 16. God is a Geek – 8,5/10
 17. Spaziogames – 8,5/10
 18. Gamespot – 8/10
 19. Xbox Achievements – 8/10
 20. Push Square – 8/10

Monster Hunter: World zadebiutuje jutro, w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wydania pecetowego należy się spodziewać jesienią bieżącego roku.

 1. Oficjalna strona Monster Hunter: World