Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2008, 14:25

autor: vampire

X-Men Origins: Wolverine również jako gra

Niedawno Jeff Kratz, jeden z byłych dyrektorów w wytwórni 20th Century Fox i autor komiksowych scenariuszy, powiedział blogowi MTVMultiplayer kilka słów na temat gry powstającej w oparciu o filmową licencję nadchodzącego X-Men Origins: Wolverine. Z rozmowy tej mogliśmy dowiedzieć się, że wirtualne wcielenie Wolverine'a będzie znacznie mroczniejsze niż film.

Niedawno Jeff Kratz, jeden z byłych dyrektorów w wytwórni 20th Century Fox i autor komiksowych scenariuszy, powiedział blogowi MTVMultiplayer kilka słów na temat gry powstającej w oparciu o filmową licencję nadchodzącego X-Men Origins: Wolverine. Z rozmowy tej mogliśmy dowiedzieć się, że wirtualne wcielenie Wolverine'a będzie znacznie mroczniejsze niż film i bardziej brutalne od wydanych do tej pory gier z X-Menami w tytule. Według Kratza produkcja powinna trafić na wszystkie główne platformy, a edycja przeznaczona na Wii otrzymałaby kilka dodatkowych "rodzinnych" elementów.

X-Men Origins: Wolverine również jako gra - ilustracja #1

Więcej szczegółów na temat gry pojawi się w styczniowym numerze amerykańskiego pisma EGM (Electronic Gaming Monthly), już teraz jednak w sieci można znaleźć kilka zamieszczonych w nim informacji oraz jeden, ale za to niesamowicie wyglądający screenshot (powyżej).

Nad X-Men Origins: Wolverine pracuje studio Raven Software - twórcy między innymi X-Men Legends oraz Hexena i Jedi Knighta. Ponoć przygotowany przez nich system walki będzie bardzo przystępny, a jednocześnie dający mnóstwo satysfakcji, w trakcie zabawy na naszej drodze staną bossowie będący prototypowymi modelami robotów Sentinel, a kolejne fragmenty rozgrywki połączone zostaną przerywnikami przypominającymi sceny z prawdziwego filmu.

Wspomniano również o leczeniu w czasie rzeczywistym, niestety nie zostało wyjaśnione jak dokładnie zostanie to zrealizowane. Prawdopodobnie chodzi jednak o system znany z ostatnich części Call of Duty, a więc po chwili zdrowie Wolverine’a samo się odnowi (co zresztą byłoby logiczne biorąc pod uwagę zdolność regeneracji bohatera). Co ciekawe wśród swoich źródeł inspiracji twórcy wymieniają tak odmienne produkcje jak God of War i Super Smash Bros.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na wydanie magazynu, z którego dowiemy się czegoś więcej. Premiery wirtualnego X-Men Origins: Wolverine możemy spodziewać się mniej więcej w tym samym czasie, co filmu, ten z kolei powinien trafić do kin w maju przyszłego roku.