Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2005, 11:36

Wysokie oceny Doom RPG

Po miesiącu egzystencji na rynku elektronicznej rozrywki, można śmiało powiedzieć, że gra Doom RPG – najnowszy produkt z legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin – okazał się dużym sukcesem. Program zaprojektowany z myślą o telefonach komórkowych, zbiera bardzo dobre recenzje na łamach zachodnich serwisów.

Po miesiącu egzystencji na rynku elektronicznej rozrywki, można śmiało powiedzieć, że gra Doom RPG – najnowszy produkt z legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin – okazał się dużym sukcesem. Program zaprojektowany z myślą o telefonach komórkowych, zbiera bardzo dobre recenzje na łamach zachodnich serwisów.

Wysokie oceny Doom RPG - ilustracja #1

Gra Doom RPG powstała z inicjatywy Johna Carmacka, który na początku bieżącego roku, zainteresował się możliwością przeniesienia sztandarowego produktu firmy id Software na telefony komórkowe. Do produkcji komercyjnej wersji programu zatrudniono studio Fountainhead Entertainment, natomiast jego dystrybucją zajął się koncern JAMDAT (na razie tylko i wyłącznie na amerykańskim rynku).

Aby Doom RPG był dostępny dla większej liczby użytkowników telefonów, zdecydowano znacznie rozwinąć klasyczny pomysł. Walka z potworami przeprowadzana jest tutaj w turach, a o eksterminowanie przeciwników nie zależy już tylko od naszej zręczności. Wprowadzono szereg współczynników opisujących głównego bohatera (np. celność), które mogą być rozwijane po osiągnięciu kolejnego poziomu doświadczenia. Pewne zmiany dotknęły również broni i biegających po marsjańskiej bazie potworów. Autorzy zrezygnowali z piły łańcuchowej na rzecz siekiery, natomiast większość przeciwników występuje w dwóch wariantach (różniących się kolorem), różniących się wytrzymałością i szybkością. Oczywiście w grze RPG nie mogło zabraknąć bohaterów niezależnych, którzy nie tylko udzielą nam różnych wskazówek, ale również pomogą w walce z piekielną hordą. Oprócz tego w Doom RPG zobaczymy terminale komputerowe z różnymi wiadomościami oraz automaty, gdzie można wydać znalezione tu i ówdzie pieniądze.

Wysokie oceny Doom RPG - ilustracja #2

Popularne serwisy poświęcone elektronicznej rozrywce, wysoko oceniają końcowy produkt (Gamespot – 8.6/10, IGN – 9/10, Gamespy – 5/5). Autorzy już teraz myślą o dystrybucji Doom RPG w innych krajach, choć szanse na to, że program będzie oficjalnie wydany w Polsce, są raczej nikłe. Więcej szczegółów na temat gry uzyskacie na jej oficjalnej stronie oraz witrynie wydawcy.

Doom RPG nie jest jedynym produktem firmy id Software, jaki doczekał się oficjalnej konwersji na telefony komórkowe. Studio Pulse Interactive zatroszczyło się również o Quake’a, ale ten produkt nie będzie odbiegał konwencją od słynnego pierwowzoru.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej

gry