Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2022, 11:11

Wyniki Nintendo to po prostu brak słów; Japończycy są bezkonkurencyjni

Nintendo podzieliło się wynikami sprzedaży Switcha oraz gier stworzonych z myślą o tej konsoli. Przedstawione liczby robią wrażenie.

W SKRÓCIE:
 • Nintendo podzieliło się wynikami sprzedaży Switcha.
 • Konsola rozeszła się w liczbie ponad 111 milionów egzemplarzy.
 • Bezkonkurencyjnymi wynikami mogą pochwalić się także exclusive’y firmy.

W lutym bieżącego roku Nintendo pochwaliło się, że sprzedaż Switcha przekroczyła zawrotne 100 milionów egzemplarzy. Od tego czasu liczba ta jednak jeszcze bardziej wzrosła, o czym świadczy najnowszy raport finansowy opublikowany przez firmę.

Switch nadal się sprzedaje

W dokumencie możemy znaleźć informacje, że do 30 czerwca bieżącego roku, Nintendo Switch rozeszło się w liczbie 111,08 milionów egzemplarzy. W ciągu samych trzech miesięcy (od końcówki marca do 30 czerwca) do klientów trafiło 3,43 milionów konsol.

Ponadto w okresie tym sprzedało się również ponad 41 milionów kopii rozmaitych gier na Switcha. Spory wkład w ten wynik miało debiutujące w kwietniu Nintendo Switch Sports, które samodzielnie zanotowało sprzedaż w wysokości 4,84 milionów egzemplarzy.

Nintendo podzieliło się także listą 10 najlepiej sprzedających się gier frist-party na Nintendo Switch. Mowa więc o tytułach, które zadebiutowały jedynie na tej konsoli.

 1. Mario Kart 8 Deluxe – 46,82 milionów
 2. Animal Crossing: New Horizons – 39,38 milionów
 3. Super Smash Bros. Ultimate – 28,82 milionów
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 27,14 milionów
 5. Pokemon Sword / Pokemon Shield – 24,50 milionów
 6. Super Mario Odyssey – 23,93 milionów
 7. Super Mario Party – 18,06 milionów
 8. Pokemon Brilliant Diamond / Pokemon Shining Pearl – 14,79 milionów
 9. Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – 14,66 milionów
 10. Ring Fit Adventure – 14,54 milionów

Lista ta jasno pokazuje, że Nintendo jest bezkonkurencyjne pod względem wyników sprzedaży exclusive’ów. Nawet „najsłabiej” sprzedający się tytuł spośród dziesięciu powyższych produkcji zanotował wynik ponad 14 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Dla porównania absolutnie najlepiej sprzedający się tytuł ekskluzywny na PS4 to Marvel's Spider-Man. Grze tej udało się zanotować wynik w wysokości 20 milionów sprzedanych kopii. To ponad dwa razy mniej niż największy hit Switcha, czyli Mario Kart 8 Deluxe.

 1. Nintendo – oficjalna strona

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej