Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitch
Okładka Nintendo Switch Sports (Switch)
OkładkaNintendo Switch Sports (Switch)

Nintendo Switch Sports Switch

Gra sportowa, będąca czwartą odsłoną cyklu Wii Sports. W Nintendo Switch Sports możemy sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak siatkówka, kręgle, badminton, szermierka, tenis oraz piłka nożna. Tytuł pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub przy jednej konsoli.

Sportowe | siatkówka | tenis | piłka nożna | towarzyska | kręgle | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch Sports Premiera Switch

29kwietnia2022

pudełko PL

29kwietnia2022

Nintendo eShop

29kwietnia2022

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nintendo Switch Sports to gra sportowa, opracowana przez firmę Nintendo. Produkcja stanowi niejako czwartą odsłonę cyklu Wii Sports, zapoczątkowanego w 2006 roku na platformie Nintendo Wii.

Mechanika

W Nintendo Switch Sports możemy sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak siatkówka, kręgle, tenis, badminton, chambara (szermierka) oraz piłka nożna. Choć ich ogólne zasady opierają się na prawdziwych konkurencjach, potraktowano je z lekkim przymrużeniem oka. Przykładowo, podczas gry w kręgle wszyscy bawią się jednocześnie, z kolei piłka, którą staramy się trafić do bramki przeciwnika podczas meczy futbolowych, ma naprawdę spore rozmiary.

Rozgrywka i sterowanie zostały przystosowane do kontrolerów ruchowych, dzięki czemu całość jest prosta i intuicyjna. Co ciekawe, do pudełkowego wydania gry jest dołączana specjalna opaska, która pozwala na przypięcie jednego z Joy-Conów do nogi, by uczynić kopanie piłki i oddawanie strzałów nieco bardziej realistycznym.

W miarę postępów awansujemy do coraz bardziej zaawansowanych lig. Ponadto zwycięstwa zapewniają nam punkty, które możemy wymienić na rozmaite dodatki kosmetyczne, jak stroje, akcesoria czy sprzęt. Dostępny asortyment jest regularnie wymieniany, co zachęca do częstych zakupów.

Tryby gry

W Nintendo Switch Sports można grać w trybie multiplayer, przez Internet lub lokalnie, w towarzystwie maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Nintendo Switch Sports posiada barwną grafikę utrzymaną w lekkiej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Nintendo Switch Sports cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nintendo Switch Sports

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.