Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Ring Fit Adventure (Switch)
OkładkaRing Fit Adventure (Switch)

Ring Fit Adventure Switch

Unikalna produkcja łącząca klasyczną grę fitness, korzystającą z kontrolerów ruchu Nintendo Switch, z RPG akcji. Ring Fit Adventure zawiera wiele wariantów rozgrywki i kilkanaście minigier oferujących zróżnicowane ćwiczenia i programy treningowe.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | elementy RPG | fitness | tytuły ekskluzywne Nintendo

Ring Fit Adventure Premiera Switch

18października2019

Nintendo eShop

18października2019

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ring Fit Adventure to połączenie RPG akcji z klasyczną grą fitness. Producentem tytułu jest jedno z wewnętrznych studiów japońskiego Nintendo; w zamierzeniach twórców gra ma być następcą niezwykle popularnej serii programów Wii Fit, który szturmem zdobył serca użytkowników konsoli Wii. Gra sprzedawana jest w zestawie z dwoma niezbędnymi akcesoriami (pasek na nogę oraz elastyczna obręcz Ring-Con) przeznaczonymi dla kontrolerów Joy-Con.

Fabuła

Historia przedstawiona w Ring Fit Adventure jest niezwykle prosta i stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia zabawy. Gra przenosi nas do krainy fantasy, którą opanowały złowrogie stwory dowodzone przez przebiegłego smoka-kulturystę. Wcielamy się w szlachetnego herosa starającego się pokonać ogromnego gada, uwalniając tym samym świat od jego sług.

Mechanika

Ring Fit Adventure korzysta z formuły gier z gatunku runnerów. Akcję obserwujemy zza pleców protagonisty, który biegnie przed siebie po z góry wytyczonych ścieżkach na dużych trójwymiarowych mapach. Na tempo poruszania się bohatera wpływamy, biegając w miejscu z opaską na nodze, do której przyczepiony jest jeden z Joy-Conów. Pozostałe akcje, takie jak skakanie, unoszenie się w powietrzu lub sterowanie tratwą, aktywujemy z pomocą obręczy Ring-Con. Produkcja zawiera w sumie 100 poziomów, podzielonych na 20 zróżnicowanych tematycznie i graficznie światów.

Poza przeszkodami środowiskowymi na naszej drodze stają też różnego rodzaju przeciwnicy, z którymi walczymy w trybie turowym, podobnym do tego z wielu klasycznych gier RPG. Gracze mogą atakować i bronić się, używając ponad czterdziestu zdolności odblokowywanych wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Są one podzielone na kilka kategorii, z których każda przypisana jest do wykonywanych przez nas ćwiczeń fitness wzmacniających ramiona, brzuch, nogi, a także wymagających od nas wykonania figur gimnastycznych znanych z jogi. Wybierając odpowiednie kombinacje ataków z różnych kategorii możemy zadawać większe obrażenia. Niektórzy wrogowie są podatni lub odporni na konkretne ruchy naszego bohatera, co dodatkowo komplikuje pojedynki. W przygodzie pomagają nam również przedmioty takie jak koktajle regenerujące zdrowie, które możemy kupić za zarobione złoto lub stworzyć ze znalezionych komponentów.

Tryby gry

Poza podstawowym trybem rozgrywki, którym jest kampania przygodowa, Ring Fit Adventure posiada także kilka innych wariantów zabawy. Tryb Quick Play pozwala na szybką sesję w wybranych przez nas poziomach przygodowych. Tryb Simple umożliwia graczom wybranie dowolnych ćwiczeń i ich indywidualne wykonywanie. Tryb Sets oferuje sekwencję różnych ćwiczeń zaprojektowanych tematycznie lub z naciskiem na wybraną przez nas konkretną część ciała.

Poza tym twórcy przygotowali dwanaście zręcznościowych minigier, w których możemy sprawdzić się samodzielnie lub konkurować na punkty z rodziną i znajomymi. Dodatkową ciekawostką jest Tryb Silent, przeznaczony dla osób żyjących w budynkach wielorodzinnych: usuwa on z programu ćwiczenia wymagające od nas biegania lub głośnego stąpania w miejscu.

Kwestie techniczne

Ring Fit Adventure posiada przyjemną dla oka kolorową i kreskówkową oprawę wizualną, która jakością nie odstaje od wielu innych produkcji Nintendo na Switchu. Warto dodać też parę słów o akcesoriach sprzedawanych wraz z grą. Ring-Ring-Con jest giętką obręczą, w którą wkładamy prawego Joy-Cona konsoli. Podczas ćwiczeń trzymamy ją oburącz i ściskamy. Jej konstrukcja zapewnia opór i zawiera czujnik, który dzięki podzespołom elektronicznym rozpoznaje poziom wysiłku użytkownika. Pasek lewego Joy-Cona zakładamy z kolei na udo. Dzięki zapinkom z łatwością dopasujemy jego wielkość zarówno do nogi dziecka, jak i dorosłego. Dzięki sensorom wbudowanym w Joy-Cony tytuł potrafi śledzić nie tylko puls gracza, ale także liczbę spalonych kalorii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran / gorące krzesło  

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ring Fit Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.