Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2011, 20:28

Wolni Farmerzy, czyli przeglądarkowa strategia rolnicza

Mamy dobre wieści dla miłośników wirtualnego rolnictwa. Na naszym serwisie Darmowe Gry zadebiutowali bowiem właśnie Wolni Farmerzy.

Mamy dobre wieści dla miłośników wirtualnego rolnictwa. Na naszym serwisie Darmowe Gry zadebiutowali bowiem właśnie Wolni Farmerzy.

Wolni Farmerzy, czyli przeglądarkowa strategia rolnicza - ilustracja #1

Gracze wcielają się w przedsiębiorczych rolników i ich zadaniem jest dbanie o rozwój ekologicznych rancz. Zaczynamy skromnie - od skarczowania pola, a następnie zasiania warzyw i owoców. Oczywiście w naszym gospodarstwie zajmiemy się również hodowlą. Kury, owce, krowy – wszystkie te zwierzęta mogą stanowić ważne źródło dochodu. Gdy już zbierzemy trochę gotówki, dobrym pomysłem jest rozbudowanie pomieszczeń w taki sposób, by mogły pomieścić więcej zwierząt. Po pewnym czasie rozwiniemy się tak bardzo, że zamiast jedynie dostarczeniem surowców sami zajmiemy się produkcją. W ten sposób do sklepów powędrują opatrzone logiem naszej farmy sery, majonezy oraz inne towary spożywcze.

Jako rolnicy nie żyjemy w próżni i prócz nas wirtualną ekonomię napędzają także inni pałający się tą profesją gracze. W osadzie El Armado znajdziemy targ, na którym możemy sprzedać własne wyroby oraz kupić cudze. Łącznie autorzy przygotowali ponad trzydzieści rodzajów roślin oraz dziewięć budynków – pięć hodowlanych i cztery przeznaczone do przetwarzania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Wolni Farmerzy, czyli przeglądarkowa strategia rolnicza - ilustracja #2

Wolni Farmerzy to produkcja rozgrywana całkowicie z poziomu przeglądarki i do działania nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych programów ani wtyczek. Zaczynamy ze statusem „parobka”, a naszym celem jest mozolne wspinanie się po drabinie rolniczej kariery. Całość zrealizowana została w formie strategii ekonomicznej i na początku musimy przejść krótki samouczek, który zaznajomi nas ze sterowaniem i regułami zabawy. Żeby bycie rolnikiem nam się szybko nie znudziło przygotowano sporo zadań pobocznych, które możemy wykonać samodzielnie lub z przyjaciółmi. Przewidziano nawet zakładanie własnych gildii, które tutaj mają postać tzw. „Klubów farmera”

Sympatyczne jest to, że gra dba o to byśmy cały czas mieli co robić. Sporo z prac musimy wykonać własnoręcznie (np. sadzenie), więc nie ma obaw, że więcej czasu spędzimy czekając niż grając. Dodatkową zaletą jest fakt, że twórcy potraktowali całość z mocnym przymrużeniem oka, co zaowocowało sporą dawką humoru.