Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2015, 13:00

autor: Bard

Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015

Dziś piszemy m.in. o postępach prac nad niezależnym horrorem SOMA, nowym projekcie twórcy Gears of War, narzędziach moderskich do Age of Wonders III oraz kampanii reklamowej Deus Ex: Mankind Divided na ulicach Nowego Jorku. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SOMA

Studio Frictional Games jest w ostatniej fazie tworzenia swojego nowego horroru, SOMY. Jak poinformowali na swojej stronie na Facebooku, ekipie pozostał tydzień końcowych prac nad grą - przez ten czas twórcy będą jedynie poprawiać błędy. Po tym okresie tytuł nie wzbogaci się już o nową zawartość. Frictional Games skupi się również na optymalizacji produkcji i dopracowywaniu detali. SOMA pojawi się na sklepowych półkach za niecały miesiąc, 22 września i będzie dostępny dla posiadaczy PlayStation 4 i PC. Ostatni miesiąc ekipa poświęci także na promocję SOMY oraz kontakt z prasą i sprzedawcami. "Po tak długim czasie produkcji, całych pięciu latach, być tak blisko finiszu to niesamowite uczucie" - komentują twórcy.

The Shattering

Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015 - ilustracja #2

Cliff Bleszinski, projektant odpowiedzialny za takie tytuły jak Gears of War czy Unreal Tournament, opublikował właśnie stronę internetową tajemniczego projektu o nazwie The Shattering, czym pochwalił się na Twitterze. Najważniejszym elementem witryny jest licznik, którego odliczanie zakończy się w środę 26 sierpnia o godzinie 18:00. Pod nim znajdują się także inne daty, które mogą wskazywać na to, że bardziej szczegółowe informacje dotyczące The Shattering otrzymamy jeszcze dziś o godzinie 18:00, a także jutro - również o godzinie 18:00. Projekt związany jest ze studiem, które Bleszinski założył w zeszłym roku – Boss Key Productions. The Shattering powiązany jest z firmą Nexon, co pozwala przypuszczać, że projekt okaże się grą sieciową.

Age of Wonders III

Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015 - ilustracja #3

Jak poinformowali twórcy Age of Wonders III na swoim blogu, gra wkrótce doczeka się oficjalnych narzędzi moderskich. Już w momencie wydania tytuł otrzymał od dewelopera edytor poziomów, jednak moderzy nie mieli do tej pory możliwości rozwinięcia skrzydeł. Twórcy chcą to naprawić już w następnej aktualizacji, jednak zaznaczają, że prace nad nimi nie są jeszcze zakończone. Gracze będą mogli dodawać nowe jednostki i specjalizacje bohaterów, które będą mogły być również użyte w grze wieloosobowej. Wśród rzeczy, których moderzy nie będą mogli zrobić, są między innymi zmiana tekstur, modeli, czy samego gameplayu. Jak pisze Triumph Software we wpisie, "jeśli jest to coś, co potrafią zrobić nasi projektanci, wy też możecie to zrobić".

Deus Ex: Mankind Divided

Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015 - ilustracja #4

W Nowym Jorku pojawiły się plakaty promujące Deus Ex: Mankind Divided. Reklamy nawiązują przede wszystkim do dawnych haseł propagandowych – te promujące grę mówią między innymi "Utrzymajmy nasze ulice ludzkimi!", "Czy twoje dzieci są bezpieczne?" oraz "Chrońmy naszą przyszłość!". Pod każdym z haseł jest ostrzeżenie, by uważać na "aug", czyli – najprawdopodobniej - na ludzi z implantami. Ponadto plakaty zawierają także kod QR oraz adres oficjalnej strony internetowej Deus Ex, www.augaware.org. Z kolei pod kodami kryją się następne afisze – z hasłami takimi jak "Maszyny nie krwawią", "Przyłącz się do nas" oraz "Nie pozwólcie im nas rozdzielić". Plakaty mają być odpowiedzią na te pierwsze - zostały stworzone przez koalicję ARC, broniącą praw tych, którzy wszczepili sobie implanty.

W serwisie YouTube oraz na stronie internetowej Deus Ex: Mankind Divided pojawił się także 25-minutowy gameplay, rzucający nieco światła na nadchodzącą produkcję Eidos Montreal.

Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015 - ilustracja #5
Wieści ze świata (SOMA, Age of Wonders III, Deux Ex: Mankind Divided, The Shattering) 24/8/2015 - ilustracja #6

Galeria obrazków

Polecamy najnowsze obrazki z naszej galerii...

Galeria filmów

...oraz najnowsze filmy.