Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 14:07

Wieści ze świata (Skyrim Special Edition, Warhammer: End Times - Vermintide, Bastion) 4/11/2016

Dziś piszemy o patchu poprawiającym udźwiękowienie w The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (1.1.51), darmowym weekendzie z Warhammer: The End Times - Vermintide oraz o zapowiedzi gry Bastion w wersji na Xboksa One i prawie 4 milionach sprzedanych egzemplarzy tego tytułu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Skyrim Special Edition z patchem naprawiającym dźwięk

Studio Bethesda kończy prace nad łatką 1.1.51 do The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition, więc udostępniło ją na Steamie w wersji beta. Patch ma naprawić problemy ze skompresowanym udźwiękowieniem, a także ulepszyć wydajność i optymalizację gry oraz wyeliminować kilka innych błędów. Pełną listę zmian i instrukcję uzyskiwania dostępu do aktualizacji w wersji beta na Steamie znajdziecie tutaj.

Darmowy weekend z Warhammer: End Times - Vermintide

Na Steamie trwa kolejna promocja z cyklu darmowy weekend – tym razem do niedzieli (do godz. 22:00) można grać za darmo w Warhammer: The End Times - Vermintide. Mowa o wypuszczonej w ubiegłym roku kooperacyjnej grze akcji z widokiem FPP, osadzonej w mrocznym świecie Warhammer Fantasy. Ponadto do poniedziałku wspomniany tytuł można kupić na Steamie w 50-procentowej przecenie, czyli za 13,99 euro (ok. 60 zł).

Bastion wyjdzie na Xboksa One. Sprzedano ok. 4 miliony kopii

Studio Supergiant Games poinformowało, że na konsolę Xbox One zmierza Bastion – izometryczna gra RPG akcji, która ukazała się pierwotnie w 2011 roku (na X360) i zdobyła serca graczy oraz krytyków niesamowitą warstwą artystyczną. Nowe wydanie zadebiutuje 12 grudnia i ma być czymś więcej niż tylko udostępnieniem starej gry w ramach wstecznej kompatybilności – produkcja została jakoby przebudowana, by sprawiała wrażenie „natywnej” dla Xboksa One (najbardziej namacalnym tego przejawem będzie podbicie rozdzielczości do 1080p). Gracze, którzy już mają Bastion na X360, do końca roku będą mogli zdobyć wersję na XOne za darmo.

Przy okazji deweloper pochwalił się, że omawiana gra sprzedała się dotąd w prawie 4 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych (X360, PC, iOS, PS4, PS Vita). Warto jeszcze wspomnieć, że studio Supergiant Games pracuje równolegle nad obiecującą grą Pyre, też należącą do gatunku RPG akcji i utrzymaną w pięknej, rysunkowej stylistyce (premiera w przyszłym roku).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: