Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 12:10

autor: Meehow

Watch Dogs 2 – liczba pre-orderów poniżej oczekiwań Ubisoftu

Jak wynika z informacji udzielonych inwestorom przez firmę Ubisoft, liczba zamówień przedpremierowych na grę Watch Dogs 2 nie spełnia oczekiwań francuskiego giganta, choć ten uspokaja i porównuje sytuację do tej z Far Cry 3.

Podczas ostatniej konferencji z inwestorami francuski gigant wydawniczy Ubisoft ujawnił, że liczba zamówień przedpremierowych na grę Watch Dogs 2 – kontynuację głośnego Watch Dogs z 2014 roku, które cieszyło się ogromnym wzięciem przed swoim rynkowym debiutem i w ciągu 7 dni od premiery rozeszło się w liczbie 4 milionów egzemplarzyokazała się być niższa niż spodziewał się wydawca (dzięki, IGN, PC Invasion). Dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, uspokajał jednak, że podobna sytuacja miała miejsce zanim bestsellerowe Far Cry 3 pojawiło się na półkach sklepowych, wyrażając jednocześnie przekonanie, że taki scenariusz powtórzy się w przypadku planowanego na połowę listopada Watch Dogs 2 i tytuł odniesie sukces komercyjny.

Watch Dogs 2 nie cieszy się szczególnym wzięciem przed premierą. - Watch Dogs 2 – liczba pre-orderów poniżej oczekiwań Ubisoftu - wiadomość - 2016-11-07
Watch Dogs 2 nie cieszy się szczególnym wzięciem przed premierą.

W przypadku wyżej wspomnianego oryginału z maja 2014 roku nie da się nie zauważyć, że przez bardzo długi czas podkręcano atmosferę wokół nowej marki. Mimo kontrowersji związanych z obniżeniem jakości grafiki finalnego produktu względem wcześniejszych materiałów promocyjnych, Watch Dogs przez blisko dwa lata, bo do premiery Tom Clancy’s The Division w marcu bieżącego roku, pozostawało najlepiej sprzedającą się nową serią Ubisoftu. Niestety sprzedaż nie szła w parze z odbiorem graczy – czytelnicy serwisu gry-online.pl mieli bardzo wysokie oczekiwania wobec rzeczonej produkcji, wyrażone za pomocą wartości 9,4/10, zaś nota wystawiona grze po premierze wynosi aktualnie 7,1/10. Rozczarowanie widoczne jest również w agregatorze recenzji metacritic, gdzie pecetowa wersja Watch Dogs otrzymała średni wynik na poziomie 4,7/10. Najlepszy rezultat należy do wydania na Wii U, które może „pochwalić się” oceną 6,5/10. Co ciekawe, sytuacja jest dokładnie odwrotna w recenzjach branżowych, gdzie port na Wii U ma najniższą średnią, zaś pozostałe edycje mieszczą się w przedziale 7-8/10.

Patrząc na powyższe wyniki, trudno dziwić się ostrożnemu podejściu do kontynuacji, tym bardziej, że ostatnia wielka premiera Ubisoftu, wyżej wspomniane The Division, tuż po swoim debiucie stało się ofiarą prawdziwej plagi oszustów na pecetach, co popsuło tym samym zabawę uczciwym graczom.

Watch Dogs 2 zadebiutuje 15 listopada na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a dwa tygodnie później, 29 listopada, na komputerach osobistych. W tym miejscu opublikowaliśmy wymagania sprzętowe rzeczonej produkcji. Jak widać, już wkrótce dowiemy się, jak spisze się sequel i czy uda mu się podbić serca graczy.