Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 20:30

autor: Ender

Watch Dogs – rekordowa ilość pre-orderów

Ubisoft chwali się rekordową liczbą zamówień przedpremierowych na grę Watch Dogs. Firma spodziewa się, że tytuł może trafić ostatecznie do ponad 6,3 miliona graczy na całym świecie, co uczyni z niego najpopularniejszą nową markę w historii spółki.

Z pre-orderów wydawcy uczynili jeden z głównych wskaźników popularności gry, który świetnie sprawdza się jako argument na spotkaniach finansowych - Watch Dogs – rekordowa ilość pre-orderów - wiadomość - 2014-05-15
Z pre-orderów wydawcy uczynili jeden z głównych wskaźników popularności gry, który świetnie sprawdza się jako argument na spotkaniach finansowych

Na spotkaniu przedstawicieli Ubisoftu z inwestorami, na którego potrzeby został przygotowany szczegółowy raport finansowy, zawierający plany spółki na najbliższą przyszłość, producenci pochwalili się rekordową liczbą pre-orderów gry Watch Dogs. Chociaż nie podano konkretnych liczb to wiemy, że pod względem zamówień przedpremierowych produkcja jest w tej chwili najpopularniejszą nową marką w historii wydawcy, a także najbardziej rozchwytywaną grą wśród posiadaczy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zachęceni ogromnym zainteresowaniem graczy, deweloperzy stwierdzili, że Watch Dogs ma szansę osiągnąć sprzedaż na poziomie 6,3 miliona sztuk, pokonując tym samym pierwszą odsłonę Assassin's Creed, która pojawiła się w 2007 roku. Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, stwierdził także, że Watch Dogs będzie jednym z najbardziej liczących się tytułów w branży. Sukces gry z pewnością zachęci francuski koncern do wykorzystania sprawdzonej dotychczas strategii. Oznacza to, że Watch Dogs zostanie zamienione w dużą serię, której kolejne odsłony będą pojawiać się regularnie, co rok lub dwa lata. Firma zapewne nie zapomni również o medialnej otoczce marki, a więc różnego rodzaju spin-offach, komiksach, książkach oraz animacjach.

Watch Dogs zadebiutuje w sklepach 27 maja. Gra pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Debiut wersji na Wii U został przesunięty na późniejszy termin. Produkcja będzie posiadać kinową polską wersje językową na wszystkich platformach sprzętowych. Za jej przygotowanie odpowiada Ubisoft.

  1. Cztery godziny z Watch Dogs - testujemy głównego pretendenta do tytułu gry roku
  2. Oficjalna strona internetowa gry Watch Dogs
  3. Raport finansowy Ubisoftu