Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 21:48

Tom Clancy's The Division oficjalnie przesunięte na 2015 rok

Studio Ubisoft Massive oficjalnie potwierdziło przypuszczenia, że termin premiery gry Tom Clancy's The Division został przesunięty na 2015 rok. Jako przyczynę obsuwy podano chęć dopracowania produktu.

Informacje na dzisiejsze popołudnie firma Ubisoft mogłaby poprzedzić komunikatem: „Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość”. Dobrą okazała się niewątpliwie oficjalna zapowiedź Far Cry’a 4 i wyznaczenie jego premiery na najbliższą jesień. Zła dotyczy natomiast gry Tom Clancy’s The Divisionstudio Ubisoft Massive (znane też jako Massive Entertainment) poinformowało, że sieciowy TPS w otwartym świecie nie zdąży na tegoroczną jesień i na sklepowych półkach znajdziemy go dopiero w przyszłym roku. Tym samym sprawdziły się obawy sprzed kilku miesięcy, wieszczące taki właśnie scenariusz. Przyczyna obsuwy jest prozaiczna – deweloper chce dopieścić swoje dzieło. Niestety, nie wiemy, w jakim dokładnie okresie 2015 roku gra zadebiutuje.

Niestety, szabrow... znaczy, ratowanie Nowego Jorku rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. - Tom Clancy's The Division oficjalnie przesunięte na 2015 rok - wiadomość - 2014-05-15
Niestety, szabrow... znaczy, ratowanie Nowego Jorku rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.
Tom Clancy’s The Division w skrócie:
  • Twórcy: Ubisoft Massive / Massive Entertainment (World in Conflict)
  • Gatunek: multiplayerowa gra akcji z widokiem TPP i elementami cRPG w otwartym świecie
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015

”Praca nad The Division to okazja, jaka trafi się tylko raz w życiu każdemu członkowi zespołów Massive, Reflections i Red Storm Entertainment” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej omawianego tytułu. – „Tworzymy coś, z czego jesteśmy naprawdę dumni, zatem nie chcemy iść na ustępstwa w kwestii jakości. Zamierzamy wypuścić grę, kiedy będzie gotowa.”

Twórcy podziękowali też fanom za wsparcie i zapewnili, że społeczność skupiona wokół produkcji stanowi „serce” projektu. Podsumowując, w Ubisofcie rozwija się niechlubna tradycja przesuwania premier poszczególnych pozycji. Pozostaje cieszyć się, że Watch Dogs powędrował dzisiaj do tłoczni, toteż przynajmniej tego projektu już nic (raczej) nie opóźni.

Tom Clancy's The Division oficjalnie przesunięte na 2015 rok - ilustracja #2Tom Clancy’s The Division to czarny koń Ubisoftu z ostatnich targów E3. Francuski gigant pracuje nad trzecioosobową grą akcji w otwartym świecie, nastawioną na zabawę w trybie multiplayer. Trafimy do opustoszałego Nowego Jorku, wcielając się w agentów specjalnej rządowej jednostki powołanej na wypadek sytuacji kryzysowej, i będziemy łączyli siły z innymi graczami, by wykonywać rozmaite misje. Gra zaoferuje liczne elementy charakterystyczne dla gier typu cRPG i survival, a także przepiękną grafikę, generowaną przez silnik Snowdrop. Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.