Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 18:55

autor: Ender

Far Cry 4 – premiera w listopadzie

Firma Ubisoft potwierdziła, że czwarta odsłona serii Far Cry, której akcja osadzona zostanie w trudno dostępnych regionach Himalajów, pojawi się w sklepach w listopadzie tego roku, podając jej dokładną datę premiery.

Oczekiwana przez graczy czwarta odsłona serii Far Cry trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku i pojawi się na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Europejska premiera planowana jest na 20 listopada. Potwierdzenie tej informacji znalazło się w najnowszym finansowym raporcie Ubisoftu oraz oficjalnych zapowiedziach deweloperów, które pojawiły się między innymi na blogu PlayStation.

Producenci zaprezentowali także okładkę gry, na której widzimy najprawdopodobniej głównego antagonistę, z którym gracze zmierzą się podczas kampanii singleplayer. Jej akcja przeniesie nas do fikcyjnego regionu Kyrat, położonego w Himalajach. Jego mieszkańcy są terroryzowani przez szalonego despotę i watażkę, kreującego się na króla. Far Cry 4, podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, ma posiadać duży otwarty sandboksowy świat, żyjący własnym życiem. W nasze ręce trafi bogaty arsenał broni oraz wszelkiego rodzaju pojazdów. Będziemy mogli także polować na zwierzynę oraz eksplorować zróżnicowane i egzotyczne lokacje.

Okładka gry. Ubisoft najprawdopodobniej zaserwuje nam ponownie wyrazistego i "kolorowego" antagonistę - Far Cry 4 – premiera w listopadzie - wiadomość - 2014-05-15
Okładka gry. Ubisoft najprawdopodobniej zaserwuje nam ponownie wyrazistego i "kolorowego" antagonistę

Znakiem czasu jest to, że deweloperzy już zapowiedzieli DLC, które trafi do osób decydujących się na złożenie pre-orderów. Hurk’s Redemption to zestaw trzech misji, w których spotkamy jednego z bohaterów Far Cry 3. Poza dodatkowymi scenariuszami w skład rozszerzenia wchodzi także nowa broń. Po premierze, DLC będzie dostępne w zestawie z grą dla osób, które kupią limitowaną edycję Far Cry 4.

Warto dodać jeszcze dość istotną informację, która możemy znaleźć we wspomnianym już raporcie finansowym. Ubisoft przewiduje, że w latach 2014-2015, swoją strategię oprze na pięciu dużych tytułach, a więc: Watch Dogs, Assassin's Creed: Unity, Far Cry 4, Just Dance oraz The Crew. Wśród wymienionych gier nie ma Tom Clancy's The Division. Czyżby tytuł czekało kolejne przesuniecie premiery, np. na koniec 2015 lub początek 2016 roku?

  1. Co chcielibyśmy zobaczyć w grze Far Cry 4?
  2. Oficjalna strona internetowa serii Far Cry
  3. Raport finansowy Ubisoftu