Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 17:05

autor: Gab

War Thunder – Wojska Lądowe weszły w fazę otwartej bety

Gra rosyjskiego studia Gaijin, War Thunder, doczekała się aktualizacji oznaczonej numerem 1.41. Producenci wprowadzili w niej m.in. wyczekiwane otwarte beta testy Wojsk Lądowych, kilka nowych samolotów, kokpit w japońskich ciężkich myśliwcach oraz kila drobnych zmian optymalizujących rozgrywkę.

W rozszerzeniu 1.41 bitwy odbywają się zarówno w powietrzu… - War Thunder – Wojska Lądowe weszły w fazę otwartej bety - wiadomość - 2014-05-15
W rozszerzeniu 1.41 bitwy odbywają się zarówno w powietrzu…
Aktualizacja 1.41 w skrócie:
  • Otwarte beta testy Wojsk Lądowych.
  • Nowe samoloty.
  • Kokpit japońskich myśliwców typu Ki-45.

Od ostatniej aktualizacji gry sieciowej War Thunder, wprowadzającej między innymi nowe maszyny czy zmniejszenie grindu, minął mniej więcej miesiąc. Nowy update 1.41 dodaje kolejne samoloty i długo wyczekiwaną otwartą betę Wojsk Lądowych. Ponadto wymodelowano kokpity japońskich myśliwców Ki-45, ulepszono grafikę oraz poprawiono balistykę pocisków.

Czołgi dla każdego

Najważniejszym elementem aktualizacji 1.41 jest powiększenie teatru wojny o tereny lądowe. War Thunder: Wojska Lądowe, rozszerzenie umożliwiające kontrolę czołgów i prowadzenie potyczek naziemnych, weszło w fazę otwartych beta testów. Oznacza to, że każdy z graczy może spróbować swych sił w zmaganiach potężnych pojazdów gąsienicowych. Aby to uczynić, wystarczy w menu „Badania” wybrać opcję „Armia”, zasiąść w czołgu i rozpocząć zabawę. W aktualizacji 1.41 udostępniono pojazdy dwóch nacji: Związku Radzieckiego oraz Niemiec, w których arsenale znajdują się między innymi Tygrysy, Pantery, sowieckie T-34, liczne niszczyciele czołgów oraz samobieżne działa przeciwlotnicze. Póki co walki prowadzone są w systemie 10 vs. 10.

… jak i na lądzie. - War Thunder – Wojska Lądowe weszły w fazę otwartej bety - wiadomość - 2014-05-15
… jak i na lądzie.

Nowe samoloty

W każdej dotychczasowej aktualizacji do War Thunder pojawiały się nowe maszyny latające. Tak samo jest w przypadku patcha 1.41, który wprowadza kilka nowych myśliwców. Związek Radziecki otrzymał między innymi MiGa-3 rangi 2, wyposażonego w działka SzWAK. Stany Zjednoczone wzbogaciły się o dwie wersje słynnego bombowca B-25, PBJ-1H oraz PBJ-1J rangi trzeciej. Piloci Niemiec mają do dyspozycji dwie wersje myśliwca rangi piątej, Me-262 wyposażone w działko automatyczne lub niezawodny silnik hybrydowy. Królewskie Siły Powietrzne Wielkiej Brytanii zostały wzbogacone o różne wersje legendarnych Spitfire’ów rangi czwartej, między innymi MK. XIV i MK. XVIII wyposażonych w silnik Griffin.

Pozostałe usprawnienia

Amatorzy pilotażu japońskich maszyn dostali wreszcie możliwość kontroli ciężkich myśliwców Ki-45 z perspektywy kokpitu. Od teraz możemy poczuć się jak prawdziwy japoński pilot, zasiadając za sterami tych samolotów.

Ponadto zmianie uległa warstwa graficzna gry. By usprawnić i uprzyjemnić rozgrywkę, studio Gaijin poprawiło kilka efektów wizualnych oraz zoptymalizowało system cieni. Zmiany te pozwolą na nieprzerwaną i sprawną grę użytkownikom posiadającym słabsze karty graficzne.

Doszło także do zmian na poziomie fizyki i uzbrojenia poprzez poprawienie balistyki pocisków oraz dodanie kilku modyfikacji uzbrojenia.

Wygląda na to, że rosyjskie War Thunder, wprowadzając w aktualizacji 1.41 otwartą betę Wojsk Lądowych, staje się co raz większym zagrożeniem dla World of Tanks i World of Warplanes białoruskiego studia Wargaming. Liczymy na to, że rosnąca konkurencja zmusi obie firmy do ciągłego ulepszania swych produktów i przyspieszenia prac nad nowymi tytułami, jak np. World of Warships.