Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 listopada 2016, 14:36

Premiera Asphalt Xtreme – gry wyścigowej studia Gameloft

Doczekaliśmy się premiery Asphalt Xtreme, czyli gry wyścigowej studia Gameloft, pozwalającej na branie udziału w rajdach samochodowych. Produkcja trafiła na systemy iOS, Android i mobilny Windows.

W zeszłym tygodniu gra Asphalt Xtreme, czyli najnowsza odsłona popularnej serii wyścigowej, została udostępniona w duńskim App Store w ramach tzw. soft-launcha. Okazuje się, że twórcy nie mieli w planach długich testów, gdyż produkcja właśnie trafiła do dystrybucji dla reszty świata.

Na premierę projektu czekało wielu graczy, gdyż seria jest jedną z najlepszych marek wyścigowych na rynku mobilnym, a wydane w 2013 roku Asphalt 8: Airborne do dzisiaj pozostaje niepokonane wśród produkcji oferujących zręcznościowe podejście do tematyki samochodowej. Produkcja ta była tak udana, że sami autorzy, czyli ludzie ze studia Gameloft, nie za bardzo wiedzieli jak ją ulepszyć. Postanowili więc pobawić się w tworzenie odsłon pobocznych. Pierwszym rezultatem tego było wzorowane na endless runnerach Asphalt Overdrive, a drugim wydane właśnie Asphalt Xtreme.

Najnowsza gra cyklu zaliczana jest do odsłon pobocznych, gdyż porzuca tradycyjne wyścigi na asfaltowych drogach, z których znana jest ta seria. Zamiast nich Asphalt Xtreme oferuje rywalizację w rajdach terenowych. Zmiana typu zawodów nie oznacza jednak odejścia od czysto zręcznościowego modelu jazdy. Maszyny pędzą więc po trasach jak szalone, osiągając prędkości i wykonując manewry, na które w świecie rzeczywistym nie zdecydowałby się nikt o zdrowych zmysłach.

Asphalt Xtreme może pochwalić się duża różnorodnością. Możemy ścigać się m.in. na pustyniach, w kanionach, lasach i dżunglach, po bagnach i lodowcach, a nawet wewnątrz huty. Do wyboru jest ponad trzydzieści maszyn różnego typu, bazujących na modelach takich firm jak Jeep, Ford, Mercedes-Benz, Predator, Dodge czy Chevrolet. Wszystkie je da się w daleko idącym stopniu modyfikować i ulepszać. Produkcja pozwala na rywalizację ze sztuczną inteligencją lub z innymi użytkownikami w trybie multiplayer, a wszystko to ukazywane jest za pomocą wyśmienitej oprawy graficznej.

Gra Asphalt Xtreme ukazała się w wersjach na systemy iOS, Android oraz mobilny Windows. Na wszystkich trzech platformach produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Asphalt Xtreme w App Store

Asphalt Xtreme w Google Play

Asphalt Xtreme w Windows Store