Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 14:53

autor: Draug

Wieści ze świata (Resident Evil VII, protest aktorów, Razer / THX, Dark Souls III, Ghost Story) 18/10/2016

Dziś piszemy o czterech teaser trailerach Resident Evil VII, proteście aktorów głosowych przeciwko branżowym gigantom, wykupieniu THX przez firmę Razer, patchu 1.08 do Dark Souls III oraz o zarejestrowaniu przez Take-Two Interactive marki Ghost Story. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Resident Evil VII na czterech teaser trailerach

Firma Capcom wypuściła cztery króciutkie zwiastuny (teaser trailery) gry Resident Evil VII: Biohazard. Filmiki, widoczne poniżej, pokazują pojedyncze elementy rozgrywki – odbieranie telefonów, system ekwipunku (na przykładzie strzelby, w którą można się wyposażyć), zapisywanie stanu gry w klasyczny dla serii sposób oraz używanie noża w toku eksploracji (np. do niszczenia skrzynek z zaopatrzeniem). Przypomnijmy, że najnowsza odsłona kultowej serii survival horrorów zadebiutuje 24 stycznia 2017 roku na PC, PS4 i XOne.

Aktorzy głosowi strajkują przeciwko EA, Activision i innym

Organizacja SAG-AFTRA (Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists) przygotowuje otwarty protest przeciwko wybranym firmom, który ma na celu poprawę warunków zatrudnienia aktorów głosowych przy tworzeniu gier wideo. Wśród postulatów znalazło się m.in. podwyższenie płac za pracę przy największych tytułach (zwłaszcza za „stresujące głosowo sesje”, czyli np. nagrywanie odgłosów potworów czy bolesnych śmierci) oraz zapewnianie dokładniejszych informacji o rolach, do których szuka się wykonawców. Strajk jest wymierzony w 11 firm, w tym Activision, Electronic Arts, Disney, Take-Two Interactive i Warner Bros. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 21 października (piątek). Poparcie dla inicjatywy wyrazili m.in. Jennifer Hale, Steven Ogg, Steve Blum i Tara Strong.

Wieści ze świata (Resident Evil VII, protest aktorów, Razer / THX, Dark Souls III, Ghost Story) 18/10/2016 - ilustracja #1

Firma Razer wykupiła THX

Znana z produkowania wszelkiej maści sprzętu dla graczy firma Razer wykupiła większość zasobów THX – istniejącej od 1983 roku spółki specjalizującej się w udźwiękowieniu (a zwłaszcza kontroli jego jakości w odniesieniu do kin, sprzętu audio czy gier wideo). Ma ona w dalszym ciągu działać niezależnie, ale można spodziewać się, że obie firmy zajmą się wspólnie jakimiś projektami. Według wszelkiego prawdopodobieństwa THX zwróci większą uwagę na pole technologii wirtualnej rzeczywistości, na którym Razer udziela się od jakiegoś czasu.

Wieści ze świata (Resident Evil VII, protest aktorów, Razer / THX, Dark Souls III, Ghost Story) 18/10/2016 - ilustracja #2

Take-Two rejestruje markę Ghost Story

Firma Take-Two Interactive złożyła wniosek o zarejestrowanie marki Ghost Story. Nie sposób powiedzieć, czego możemy się spodziewać, zwłaszcza że korporacja próbuje zabezpieczyć sobie prawa do korzystania z tej nazwy zarówno na polu gier wideo, jak i branży filmowej czy nawet odzieżowej.

Dark Souls III wkrótce otrzyma patch 1.08

Studio From Software przygotowuje patch 1.08 do gry Dark Souls III, który zostanie udostępniony 21 października (w piątek) na PC, PS4 i XOne. Łatka m.in. ulepsza animacje posługiwania się orężem różnych rodzajów, poprawia wyważenie rozgrywki w odniesieniu do wybranych umiejętności oraz naprawia szereg błędów. Szczegółową listę zmian znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: