Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 15:59

autor: YouRec

Red Dead Redemption 2 oficjalnie zapowiedziane

Potwierdziły się plotki i domysły – Rockstar Games zapowiedziało premierę Red Dead Redemption 2 na jesień przyszłego roku. W czwartek będziemy mogli zobaczyć zwiastun produkcji.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o grafikach opublikowanych przez Rockstar Games, które miałyby sugerować, że studio pracuje nad kolejną częścią Red Dead, a Internet huczał od plotek. Tym razem przynosimy oficjalne wieści od Rockstar Games, które potwierdzają nasze domysły. Firma poinformowała na swoim Twitterze, że gra Red Dead Redemption 2 będzie miała premierę na jesień 2017 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Poza tym, potwierdziły się ostatnie plotki na temat zwiastunu gry, bo już w czwartek (20 października) o 11 rano czasu wschodniego (17:00 w Polsce) będziemy mogli obejrzeć trailer.

Rockstar informuje, że gra przyniesie całkowicie nowe doświadczenie - z trybem multiplayer. - Red Dead Redemption 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2016-10-19
Rockstar informuje, że gra przyniesie całkowicie nowe doświadczenie - z trybem multiplayer.

Rockstar Games na oficjalnej grafice zapowiadającej nową odsłonę Red Dead zaznaczyło, że gra położy podwaliny pod całkowicie nowe doświadczenia w rozgrywce wieloosobowej. Warto przypomnieć, że wydawca cyklu (Take-Two Interactive) zarejestrował domenę RedDead.Online. Witryna jest póki co niedostępna, ale informacje o niej można przeczytać tutaj. Wszystko wskazuje na to, że tak jak w przypadku Grand Thef Auto 5, Red Dead Redemption 2 dostanie tryb zabawy ze znajomymi.

Wokół produkcji powstało wiele plotek i domysłów. W kwietniu informowaliśmy Was o wycieku pochodzącej jakoby z nowej produkcji Rockstara mapy świata, upublicznionej na forum NeoGaf. Grafika została szybko zdjęta, ale Hugh Langley, autor piszący dla portalu TechRadar, podjął temat wycieku i poza wnikliwą analizą tego, co można zobaczyć na grafice, zaświadczał o autentyczności mapy, powołując się na wewnętrzne źródło. Dziś można potwierdzić jego wiarygodność – ponieważ wczoraj, tj. dzień przed oficjalnym zapowiedzeniem zwiastunu, Langley poinformował o tym samym na swoim Twitterze. Niektóre miejsca na mapie, jak np. New Bordeaux, mogą świadczyć o tym, że akcja gry rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum, co Mafia III. Szerzej o mapie pisaliśmy tutaj.

Mapa, która wyciekła w kwietniu, zdaje się świadczyć, że akcja Red Dead Redemption 2 będzie odbywać się przed wydarzeniami z poprzedniej części. - Red Dead Redemption 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2016-10-19
Mapa, która wyciekła w kwietniu, zdaje się świadczyć, że akcja Red Dead Redemption 2 będzie odbywać się przed wydarzeniami z poprzedniej części.

Red Dead to zapoczątkowana w 2004 roku seria trzecioosobowych gier akcji firmy Rockstar Games. W pierwszej odsłonie zatytułowanej Red Dead Revolver, wcielamy się w tytułowego Reda – łowcę głów żyjącego na Dzikim Zachodzie, który w młodości był świadkiem śmierci swojego ojca. Po latach postanawia zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za zbrodnię. W dwójce, czyli Red Dead Redemption, śledziliśmy losy rzezimieszka Johna Marstona, który wplątał się w duże tarapaty. Akcja produkcji rozgrywa się u progu XX wieku, kiedy to czasy kowbojów zaczęły dobiegać końca. Tytuł, przez wiele osób określany mianem „GTA na Dzikim Zachodzie”, okazał się jedną z najlepszych gier wideo w historii, a do tego odniósł wielki sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 14 milionach egzemplarzy.

TWOIM ZDANIEM

Kiedy Twoim zdaniem Red Dead Redemption 2 wyjdzie na PC?

Nigdy nie ukaże się na PC.
48,6%
Po konsolach, może nawet rok później.
48,4%
W tym samym czasie co na konsole.
2,9%
Zobacz inne ankiety