Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchXONE
Okładka N++ (PC)

N++

NPlusPlus

Przygotowana przez studio Metanet Software platformowa gra zręcznościowa, będąca rozszerzoną wersją znanego z konsol przenośnych N+.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | ninja | multiplayer | indie | kooperacja

Okładka N++ (PC)

data premiery gry:

28lip2015

PS4

25sie2016

PC

4paź2017

XONE

24maj2018

Switch

N++ to platformowa gra zręcznościowa, stworzona przez niezależne studio Metanet Software. Mamy tu do czynienia z rozwiniętą wersją znanego z konsol PlayStation Portable i Nintendo DS N+, które z kolei powstało na bazie darmowej produkcji N, dostępnej do pobrania z Internetu.

Trzecia produkcja z serii nie zmienia podstawowych założeń rozgrywki. Znów wcielamy się w ninję, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami plansze, starając się dotrzeć do wyjścia i zebrać przy tym jak najwięcej monet. Nasza postać nie jest uzbrojona, toteż jedynym sposobem na ujście z życiem z opresji jest unikanie zagrożeń. Wykorzystujemy do tego celu otoczenie, które w połączeniu z nieprzeciętnymi umiejętnościami bohatera daje sposobność do wykonywania spektakularnych akrobacji. Sprawne poruszanie się jest również o tyle istotne, że ciągle towarzyszy nam zegar odliczający czas, po upływie którego próba kończy się niepowodzeniem.

Jak wspomniano, N++ na PC, PS4 itd. nie wprowadza rewolucji do sprawdzonych mechanizmów, koncentrując się jedynie na wzbogaceniu zawartości gry i nieznacznej poprawie wybranych jej elementów. Oznacza to, że w tytule czekają na nas nowe poziomy i nieznani wcześniej przeciwnicy. Zmiany dotknęły także liczbę dostępnych trybów rozgrywki wieloosobowej, jak również edytor poziomów, rozbudowany o wiele oryginalnych opcji. Nie zabrakło też znanej już możliwości dzielenia się swoimi kreacjami z graczami z całego świata (wraz z opcją dodawania do gry plansz stworzonych przez kogoś innego) oraz tablicy wyników dla najlepszych z najlepszych, dającej możliwość umieszczenia powtórki z podejścia, które dało nam miejsce na szczycie listy rankingowej.

Grafika w dalszym ciągu pozostaje prosta i dwuwymiarowa, gdzie główny bohater składa się z zaledwie kilku kresek. Jednak przeniesienie tytułu na platformę PC, PS4 itd. nie obyło się bez modernizacji również w tym zakresie. Ogólny styl oprawy uległ pewnym zmianom, a w zabawie towarzyszy nam teraz więcej efektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI N++

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe N++

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.5 GHz, 4 GB, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza, 650 MB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.2 GHz/AMD A6 2.4 GHz, 2 GB, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3450 lub lepsza, 650 MB HDD, Windows Vista 32-bit

PS4
PC
XONE
Switch