Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2012, 15:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, Hitman: Rozgrzeszenie) 17/8/12

Dziś piszemy m.in. o trybie kooperacji w edytorze poziomów do gry Portal 2, specjalnej modyfikacji Fallout: New Vegas, odmienionym poziomie w Hitman: Rozgrzeszenie, a także nowej ofercie dla użytkowników PlayStation Plus. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

A Valley Without Wind

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę A Valley Without Wind. Dzieło studia Arcen Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 5,74 euro (ok. 23 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Borderlands / Just Cause 2

Europejscy subskrybenci usługi PlayStation Plus otrzymali kolejne dwie gry do ściągnięcia za darmo: Borderlands oraz Just Cause 2. Obie będą dostępne do pobrania do 7 listopada bieżącego roku. Jeśi do tego czasu abonent PlayStation Plus zdąży zaakceptować do ściągnięcia oba tytuły, będzie mógł z nich korzystać do momentu wygaśnięcia subskrypcji.

Hitman: Rozgrzeszenie

Pamiętny zwiastun gry Hitman: Rozgrzeszenie z zakonnicami w rolach głównych wywołał tak duże kontrowersje w Internecie, że twórcy postanowili zmodyfikować jeden z poziomów, w których pojawiły się te postacie. Taką informację serwisowi Eurogamer zdradził dyrektor Tore Blystad ze studia IO Interactive. Jak sam stwierdził, deweloper był bardzo zaskoczony reakcjami, jakie wywołał trailer. Hitman: Rozgrzeszenie zadebiutuje 20 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Counter-Strike: Global Offensive

Firma Valve Software ogłosiła, że w dniu premiery Counter-Strike: Global Offensive zostanie wydany Zombie Mod do pecetowej wersji gry. Modyfikacja została stworzona we współpracy zespołem Plaguefest.com, który zdecydował się na wprowadzenie zombiaków do nadchodzącej produkcji. Counter-Strike: Global Offensive zadebiutuje 21 sierpnia na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Portal 2

Posiadacze pecetowej wersji gry Portal 2 mogą ściągać nową aktualizację wprowadzającą tryb kooperacji do map tworzonych w edytorze poziomów Perpetual Testing Initiative, udostępnionym na początku maja. Dotychczas gracze stworzone przez siebie etapy mogli przechodzić tylko w pojedynkę – teraz staje się to możliwe także ze znajomymi.

Media Molecule

Wydaje się, że poza zapowiedzią gry Tearaway, studio Media Molecule (seria LittleBigPlanet) nie ma już żadnych niespodzianek w zanadrzu. Mark Healy z Media Molecule powiedział jednak serwisowi Eurogamer, że deweloper pracuje jednocześnie nad drugim projektem, który znajduje się na bardzo wczesnym etapie tworzenia. W tej chwili głównym priorytetem dla studia jest jednak Tearaway.

War of the Roses

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że w beta testach gry War of the Roses do tej pory wzięło udział ponad 100 tysięcy graczy. Wydawca zaczął rozsyłać kolejne klucze dające dostęp do bety, więc znowu pojawia się szansa na sprawdzenie nadchodzącej produkcji studia Fatshark. Jeśli sami chcielibyście otrzymać stosowny kod, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej.

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, Hitman: Rozgrzeszenie) 17/8/12 - ilustracja #2
War of the Roses wywołuje spore zainteresowanie wśród graczy

Fallout: New Vegas

Studio Obsidian Entertainment w procesie dewelopingu gry Fallout: New Vegas musiało zrezygnować z wielu rozwiązań, które pierwotnie miały pojawić się w tym tytule. Wciąż jest jednak szansa, by sprawdzić tę wyciętą zawartość. Wystarczy ściągnąć moda z tego adresu, w którym zebrano wszelkie odrzucone przez twórców rozwiązania i wydano je w grywalnej formie. Z oczywistych względów mod działa tylko z pecetową edycją gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: