Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 sierpnia 2012, 15:27

autor: Aver

Szef EA Labels: „Widziałem konsole nowej generacji”

Frank Gibeau, szef EA Labels, wspomniał podczas swojej konferencji na targach gamescom w Kolonii, że „widział nowe konsole Sony i Microsoftu”. Jest to pierwsza wypowiedź tego rodzaju pochodząca od tak wysoko postawionego przedstawiciela firmy niezwiązanej z producentami Xboksa 360 i PlayStation 3.

Frank Gibeau, prezes EA Labels napomknął podczas swojej konferencji poświęconej wizji przyszłości branży gier komputerowych na otwarcie targów gamescom w Kolonii, że widział „nowe konsole Sony i Microsoftu”.

Szef EA Labels: „Widziałem konsole nowej generacji” - ilustracja #1
Frank Gibeau

Jest to kolejne potwierdzenie, że trwają prace nad następcami Xboksa 360 i PlayStation 3. Po raz pierwszy pochodzi ono od tak wysoko postawionego przedstawiciela firmy niezwiązanej z koncernami z Redmond i Tokio, który otwarcie mówi, że widział prototypowe modele obu urządzeń.

Podczas swojej konferencji Gibeau pokusił się o stwierdzenie, że w przeciągu kilku kolejnych lat liczba graczy na całym świecie wzrośnie z jednego do dwóch miliardów. Dodał też, że do końca dziesięciolecia format free-to-play będzie dominującym modelem biznesowym w branży.

Odnośnie konsol nowych generacji, niecałe dwa tygodnie temu Brian Hall z firmy Microsoft potwierdził w rozmowie z serwisem The Verge, że koncern założony przez Billa Gatesa pracuje nad kolejnym urządzeniem spod znaku Xboksa. Następnego dnia spółka z Redmond zdementowała tę informację. Niedawno do sieci wyciekły rzekomo pierwsze ujęcia z nowej wersji kontrolera Kinect. Z kolei od początku lipca wiemy z CV byłego dyrektora jednego z oddziałów Sony Computer Entertainment America, że japoński gigant pracuje nad następcą PlayStation 3 co najmniej od sierpnia 2010 roku.