Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2012, 22:20

autor: Ender

Pierwsze ujęcie z kamery nowej wersji Kinecta?

W sieci pojawił się zrzut ekranu, prezentujący możliwości nowej wersji kontrolera ruchu Kinect. Screen został opublikowany przez osobę, która wcześniej podzieliła się zdjęciami deweloperskiej wersji nowego Xboksa.

W internecie pojawił zrzut ekranu, na którym ponoć możemy zobaczyć obraz z kamery nowej wersji kontrolera ruchu Kinect. Autorem screena jest osoba występująca pod pseudonimem DaE, która w ostatnim czasie opublikowała zdjęcia deweloperskiej wersji nowego Xboksa, co wzbudziło spore zainteresowanie serwisów branżowych. O dziwo, w przeciwieństwie do wielu tego typu wygłupów i fałszerstw, kilku niezależnych od siebie deweloperów potwierdziło, że fotografie były prawdziwe. Co prawda, najnowsze rewelacje nie zostały zweryfikowane przez producentów, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze wyczyny DaE, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że mamy do czynienia z autentycznym ujęciami wykonanymi kamerą następcy Kinecta.

Pierwsze ujęcie z kamery nowej wersji Kinecta? - ilustracja #2
Czy tak "widzi" nowy Kinect?

Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tej niskiej jakości grafiki, oznaczonej twitterowym kontem autora? Eksperci zauważają, że kamera pracuje w wyższej rozdzielczości. Polepszeniu ulec miała też głębia obrazu oraz czułość urządzenia, pozwalająca na odróżnienie pojedynczych palców stojącej postaci, nawet mimo tego, że ręka znajduje się na tle ubrania. Dwa miesiące temu informowaliśmy o prezentacji Microsoftu, pokazującej nową wersję Kinecta. Według niej, kontroler ma być sprzedawany w komplecie z konsolą i składać się z dwóch niezależnych kamer umieszczonych po bokach telewizora, a także zostać wyposażony w dedykowany procesor i znacznie lepszy mikrofon.