Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 sierpnia 2012, 20:43

autor: Hed

Greg Zeschuk nadal w BioWare – zdementowano plotki o odejściu jednego z założycieli firmy

Greg Zeschuk nie odszedł z BioWare – producent zdementował plotki, jakie pojawiły się w sieci kilkadziesiąt godzin temu. Zamiast tego, zwolnił pozycję oddziału z Austin, aby skupić się na pozostałych interesach firmy.

Greg Zeschuk nadal w BioWare – zdementowano plotki o odejściu jednego z założycieli firmy - ilustracja #1
Greg Zeschuk nie opuścił BioWare.

Greg Zeschuk zdementował plotki o swoim odejściu z BioWare, jakie pojawiły się w sieci kilkadziesiąt godzin temu. Słynny współzałożyciel studia wyjaśnił, że rzeczywiście zwolnił pozycję szefa oddziału w Austin, ale było to zaplanowanym posunięciem. Teraz Zeschuk dogląda ogólniejszych interesów BioWare, obejmujących większą liczbę gier. W Austin producent zajmował się tylko i wyłącznie Star Wars: The Old Republic.

„Jeśli chodzi o BioWare Austin, oddałem pozycję szefa studia Matthew Brombergowi już jakiś czas temu (w maju)” – wyjaśnił Zeschuk w komentarzu dla serwisu Gamasutra. Producent powiedział, że jego obecność w Austin miała być tymczasowa. „Po przekazaniu pałeczki Mattowi, będę mógł poświęcić więcej uwagi innym grom BioWare, zamiast koncentrować się na jednej” – przekazał jeden ze słynnych założycieli BioWare.

Plotki o odejściu Grega Zeschuka pojawiły się po odkryciu zmian, jakie zaszły w jego sieciowym CV. Widniało w nim, że producent zwolnił pozycję głównego menedżera w maju. Niemiecka strona GamersGlobal twierdziła też, że Zeschuk i Ray Muzyka, drugi z szefów BioWare, nie pojawili się na niedawnym spotkaniu firmowym. Na szczęście, doniesienia okazały się nieprawdziwe i deweloper nie traci jednego ze swoich czołowych ludzi.

Greg Zeschuk jest jednym z założycieli BioWare, firmy, która powstała w 1995 roku i na przestrzeni lat dała nam takie produkcje jak Baldur’s Gate, Mass Effect, czy Dragon Age. Od 2007 roku producent jest częścią Electronic Arts, jednego z największych wydawców w branży gier. Obecnie BioWare zajmuje się swoją grą MMO Star Wars: The Old Republic i wieloma innymi projektami. Jednym z nich jest nowa odsłona Command & Conquer.

  1. Oficjalna strona BioWare