Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2012, 19:19

autor: Ender

Battleground Europe przechodzi na model free-to-play

MMOFPS World War II Online: Battleground Europe zaadoptował model zabawy free-to-play. Tytuł oferować będzie jednak nadal płatne konta, zapewniające subskrybentom dostęp do najlepszego ekwipunku w grze.

Jakiś czas temu, autorzy MMOFPS-a World War II Online: Battleground Europe ze studia Cornered Rat Software ogłosili, że ich flagowy tytuł przejdzie na model zabawy free-to-play. O tym, że decyzja ta weszła już w życie poinformowali na oficjalnej stronie produkcji. Warto zaznaczyć, że gracze decydujący się na darmowy dostęp będą pozbawieni możliwości zdobycia najlepszego ekwipunku, którą umożliwi jedynie posiadanie nowego lub dotychczas używanego płatnego konta. Twórcy zapewniają jednak, że jakość wirtualnego sprzętu oferowanego osobom nie płacącym za rozgrywkę, będzie wystarczająca, by zapewnić im dobrą zabawę. Do tej pory gra oferowała darmowy okres testowy, ale deweloper uznał, że trial w niewystarczającym stopniu przyczynił się do wzrostu zainteresowania World War II Online: Battleground Europe.

Battleground Europe zadebiutowało w 2001 roku i przez wielu zostało uznane za pierwszego przedstawiciela gatunku MMOFPS. Od tamtego czasu gra przeszła wiele zmian i poprawek. Jej akcję umiejscowiono w ogarniętej wojną zachodniej Europie, odtworzonej w wirtualnym świecie w skali 1:2 za pomocą zdjęć satelitarnych.

  1. Oficjalna strona gry