Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2012, 17:30

autor: Ender

Europejska premiera Wii U zostanie opóźniona?

Nieoficjalne źródła związane z Nintendo wskazują na to, że producent może mieć poważne problemy z dostarczeniem odpowiedniej liczby konsol Wii U do sklepów w czasie jej premiery. Ponieważ priorytetem dla koncernu jest USA, może to skutkować opóźnieniem debiutu nowego sprzętu na rynkach europejskich.

Do oczekiwanej przez branżę i graczy premiery konsoli Wii U zostało około czterech miesięcy, ale mimo to Nintendo nadal nie podało dokładnej daty jej debiutu. Jak poinformował brytyjski serwis CVG, źródła zbliżone do Nintendo wskazują na to, że koncern może mieć poważne problemy z dostarczeniem na czas odpowiedniej liczby konsol. Największe trudności produkcyjne ma sprawiać bezprzewodowy kontroler, wyposażony w 6,2-calowy ekran dotykowy, sensory ruchu oraz kamerę.

W tej chwili, dla japońskiej firmy priorytetem są Stany Zjednoczone, a z wprowadzeniem urządzenia na rynek celuje w najgorętszy zakupowy okres rozpoczynający się tuż po Święcie Dziękczynienia, pod koniec listopada. Aby zagwarantować duże zapasy konsoli w amerykańskich sklepach, Nintendo może zdecydować się na opóźnienie jej premiery po naszej stronie Atlantyku, przez co nastąpi ona w grudniu lub nawet w styczniu/lutym przyszłego roku. Byłby to zresztą nie pierwszy raz, gdy Europa otrzymuje jako ostatnia sprzęt japońskiego producenta. Sytuacja była podobna w przypadku Wii oraz Game Cube`a, którym mieszkańcy starego kontynentu mogli cieszyć się dopiero w pół roku po amerykanach. Na razie czekamy na jakiekolwiek potwierdzenie lub zaprzeczenie tych plotek ze strony Japończyków. Być może nadchodzące targi GamesCom rzucą nieco więcej światła na tę sprawę.