Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2012, 15:36

autor: Hed

Real World Racing – wyścigi z widokiem z góry powracają

Real World Racing to nowe wyścigi z widokiem z góry, rozgrywające się na terenie doskonale znanych prawdziwych miast. Gra studia Playstos Entertainment wyjdzie pod koniec tego roku na Steamie.

Real World Racing – wyścigi z widokiem z góry powracają  - ilustracja #1
Real World Racing – wyścigi z widokiem z góry.

Studio Playstos Entertainment szykuje grę Real World Racing, w której będziemy ścigać się po ulicach prawdziwych miast, np. Paryża, Rzymu, Londynu i paru innych. Co ciekawe, akcja zostanie ukazana z góry, w stylu kilku klasycznych reprezentantów gatunku (na myśl przychodzi np. Death Rally). Autorzy stosują też technologię, która zamienia zdjęcia terenu w wysokiej rozdzielczości na poziomy z gry, wypełnione obiektami 3D.

Efekty, jakie daje silnik Real World Racing możecie zobaczyć na obrazkach i zwiastunie. Trzeba przyznać, że produkcja prezentuje się naprawdę dobrze, a sam pomysł jest dość zabawny. W grze znajdziemy rozbudowany tryb kariery z ponad 50 trasami, zręcznościowy model jazdy, pełnoprawną rozgrywkę sieciową dla 16 osób, warunki pogodowe oraz około 80 samochodów. Jak widać, Real World Racing będzie miał wszystko, czego potrzeba.

Playstos Entertainment to niewielki włoski deweloper i wydawca, który do tej pory zajmował się głównie grami mobilnymi. Producent ma na koncie takie tytuły jak Ruff Trigger: The Vanocore Conspiracy (PlayStation 2), Pallurikio (iOS/Wii/PSN), czy Crazy Traffic Crashed (iOS). Ostatnio firma zajmowała się paroma innymi projektami mobilnymi i wraz z Real World Racing wraca do tematu gier. Wyścigi pojawią się w IV kwartale 2012 roku na Steamie.

  1. Oficjalna strona Real World Racing
  2. Zwiastun Real World Racing