Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 sierpnia 2012, 11:11

autor: Hed

Nowy Xbox jest w przygotowaniu – potwierdził to pracownik Microsoftu

Nowy Xbox został potwierdzony przez pracownika Microsoftu w rozmowie z serwisem The Verge. Szczegóły następcy Xboksa 360 są wciąż nieznane, ale mamy już przynajmniej pewność, że następna generacja konsol jest bardzo blisko.

Nowy Xbox jest w przygotowaniu – potwierdził to pracownik Microsoftu - ilustracja #1

Brian Hall z firmy Microsoft potwierdził, że nowy Xbox jest w przygotowaniu. Koncern odświeżył przed tygodniem popularne serwisy Hotmail i Outlook właśnie z myślą o „nowej fali produktów”, która wystartuje wkrótce. Wśród nich jest następca Xboksa 360. Niestety, Hall nie podał żadnych konkretnych informacji na temat tego sprzętu. Dzięki jego słowom nie ma jednak wątpliwości, że następna generacja konsol jest bardzo blisko.

Potwierdzenie pojawiło się w materiale serwisu The Verge, który rozmawiał z Brianem Hallem, managerem odpowiedzialnym za system Windows. W nawiązaniu do pytania o zmiany, jakie zaszły niedawno w serwisach Hotmail i Outlook, Hall powiedział, że funkcjonują one od około 16 lat i wciąż są używane przez mnóstwo ludzi. Z tego względu, zasługiwały na zmiany. Producent wspomniał o nowym Xboksie w tych słowach:

Zdecydowaliśmy, że czas zrobić coś nowego i wziąć to co najlepsze z tych systemów [Hotmail i Outlook], aby zestawić je ze sobą i wypuścić na czas przed nową linią produktów, które możemy wydać wraz z Windows 8, z nową wersją pakietu Office, nowym telefonem Windows, oraz nowym Xboksem.

Powyższe słowa są tylko przyznaniem, że Microsoft rzeczywiście pracuje nad nowym Xboksem. Taka informacja krąży w sieci od wielu miesięcy. Z dokumentów, jakie niedawno wypłynęły, wynika, że firma planuje odświeżyć urządzenie Kinect, przygląda się technologiom VR i rozważa postawienie na działanie w chmurze (streamowanie produktów przez Internet). Wiadomo też, że kilku deweloperów pracuje już nad grami na następną generację konsol.

  1. Więcej plotek o nowym Xboksie