Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 16:35

Wieści ze świata (Hello Games, Steven Universe: Save the Light / OK K.O.! Let’s Be Heroes) 10/3/2017

Dziś piszemy o powołaniu do życia przez Hello Games programu wsparcia dla niezależnych deweloperów (Hello Labs) oraz o zapowiedzi dwóch nowych gier na podstawie kreskówek Cartoon Network – Steven Universe: Save the Light i OK K.O.! Let’s Be Heroes. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hello Games wesprze niezależnych deweloperów jako Hello Labs

Znane z niesławnego No Man’s Sky studio Hello Games rozpoczyna program pomocy dla niezależnych deweloperów pod nazwą Hello Labs – wyjawił szef zespołu, Sean Murray, podczas panelu na Game Developers Conference (dzięki, GamesBeat). Wsparciem zostaną objęci przede wszystkim twórcy, którzy swoją przyszłość wiążą, tak jak Hello Games, z proceduralnym generowaniem zawartości – czy to w odniesieniu do całych światów, czy pojedynczych komponentów. W grę wchodzą też szeroko pojęte eksperymentalne produkcje i badania nad rozwojem gier. Ponoć Hello Labs ma już na oku jeden projekt, ale Murray nie zdradził, co to takiego.

Zapowiedź Steven Universe: Save the Light i OK K.O.! Let’s Be Heroes

Firma Cartoon Network zapowiedziała kolejne dwie gry wideo na kanwie swoich kreskówek (dzięki, VG247). Pierwsza z nich to Steven Universe: Save the Light – skupione na toczeniu turowych potyczek RPG, które kontynuuje Steven Universe: Attack the Light z 2015 roku, ale tym razem wychodzi nie na urządzenia mobilne, lecz na konsole (nie wiadomo jeszcze jakie). Premiera ma nastąpić latem.

Drugi tytuł to OK K.O.! Let’s Be Heroes od dość doświadczonego studia Capybara, które dało nam takie rodzynki jak chociażby Superbrothers: Sword & Sworcery EP, a równolegle pracuje nadal (chyba) nad obiecującym Below. Deweloper nie zdradził, czym właściwie będzie ten tytuł, ale poniższy screen sugeruje, że mowa o grze akcji (może chodzonej bijatyce?). W tym przypadku docelowymi platformami sprzętowymi są pecety i jakieś konsole. Przewidywanego terminu debiutu nie podano.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa obie gry zostaną zaprezentowane podczas rozpoczynających się dzisiaj targów PAX East, które potrwają do niedzieli.

Wieści ze świata (Hello Games, Steven Universe: Save the Light / OK K.O.! Let’s Be Heroes) 10/3/2017 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Voodoo Vince Remastered
 2. LEGO Worlds
 3. Day of Infamy
 4. Quake Champions
 5. Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
 6. Cladun Returns: This is Sengoku!
 7. House Flipper
 8. Clicker Heroes
 9. Codex of Victory

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Mass Effect: Andromeda – zwiastun na premierę (PL)
 2. Yonder: The Cloud Catcher – zwiastun #1
 3. Victor Vran – DLC Fractured Worlds
 4. Torment: Tides of Numenera – Wyróżnienia (PL)
 5. Styx: Shards of Darkness – zwiastun na premierę
 6. Sea of Thieves – To nieakceptowalne!
 7. Pamela – zwiastun na premierę
 8. Injustice 2 – Zerwane przymierze, cz. 2: Batman
 9. Gran Turismo Sport – film otwierający
 10. Multiplayer Battletech 3025 – zwiastun #1
 11. Dragon Quest Heroes II – poznaj bohaterów: Lazarel, Teresa, Healix
 12. 2Dark – zwiastun na premierę

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej