Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPS4XONEPCiOS
Okładka Clicker Heroes (AND)

Clicker Heroes

Gra zręcznościowa z elementami RPG, zaliczana do gatunku klikerów, czyli prostych produkcji, w których rozgrywka ogranicza się do szybkiego stukania w ekran smartfona lub tabletu.

RPG | fantasy | casual | zagraj za darmo | 2D | indie | clicker

Okładka Clicker Heroes (AND)

producent: Playsaurus

wydawca: R2 Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13maj2015

PC

21maj2015

AND

3cze2015

iOS

7mar2017

PS4

10mar2017

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clicker Heroes to gra zręcznościowa z elementami RPG, zaliczana do gatunku klikerów, czyli prostych produkcji, w których rozgrywka ogranicza się do szalonego stukania w ekran smartfona lub tabletu. Za tytuł, udostępniany za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play, odpowiada niewielka amerykańska ekipa Playsaurus, która na swoim koncie ma także darmowy projekt Cloudstone.

W produkcji wcielamy się w śmiałka przemierzającego fantastyczny świat pełen rozmaitych stworów. Naszym zadaniem jest pokonać je wszystkie, jednak by tego dokonać, musimy rosnąć w siłę i wynajmować pomocników.

Rozgrywka sprowadza się do dosłownie zaklikiwania potworów na śmierć, a następnie zbierania wypadających z ich martwych ciał złotych monet. Z ich pomocą możemy ulepszać naszego podopiecznego, by ten zadawał silniejsze ciosy. To jednak nie wszystko, gdyż za złoto da się również wynająć pomocnika, walczącego z kolejnymi stworami samodzielnie, nawet wtedy, gdy gra jest wyłączona. W ten sposób pokonujemy całe hordy przeciwników i zarabiamy górę pieniędzy, którą później przeznaczamy na kolejnych wojaków oraz rozwój ich zdolności i umiejętności specjalne.

Kampania dzieli się na poziomy, w których mamy do pokonania dziesięć stworów. Po zaliczeniu kilku takich układów przychodzi czas na walkę z bossem. Różni się ona od zwykłych potyczek nie tylko tym, że „szef” posiada mnóstwo energii życiowej, ale także tym, że na jego pokonanie mamy pół minuty. Jeżeli nam się nie uda, to zdrowie potwora wraca do stanu początkowego i rozpoczyna się kolejna próba (podczas zabawy nie da się umrzeć).

Minirecenzja Clicker Heroes – uzależniający kliker

PLUSY:
  1. Rozgrywka, pomimo iż bardzo uproszczona i monotonna, strasznie wciąga, można powiedzieć nawet, że uzależnia;
  2. Gameplay jest banalny, a w grze nie ma płatnych elementów ułatwiających zabawę oraz uciążliwego systemu energii. Mikropłatności ograniczają się tylko do przyspieszania postępów.
MINUSY:
  1. Tak naprawdę to przecięta gra, która nie oferuje ani ciekawej fabuły, ani dobrej grafiki, ani wciągających mechanizmów rozgrywki;
  2. Produkcja nie stanowi żadnego wyzwania, więc satysfakcja z pokonywania kolejnych poziomów jest zerowa.

Clicker Heroes to przedstawiciel popularnego na urządzeniach mobilnych gatunku tak zwanych klikerów. Tytuł zadebiutował jednak najpierw na komputerach osobistych, gdzie szturmem zdobył całą rzeszę wyznawców. Po kilku miesiącach deweloperzy ze studia Playsaurus przenieśli PC-towy hit na iOS-a i Androida, oddając do dyspozycji niemal wierną kopię oryginału.

Jeżeli należycie do grona osób, którym nieobce są tego typu tytuły, to w Clicker Heroes poczujecie się jak w domu. Produkcja jest bowiem mieszanką prostej zręcznościówki, w której nie da się zginąć, z grą ekonomiczną i elementami RPG. Naszym zadaniem jest przeklikiwanie się przez niezliczoną ilość poziomów, na których mamy do pokonania 10 wrogów, a co pięć leveli stawiamy czoła bossowi. W tym przypadku jedynym utrudnieniem jest czas, gdyż bestię musimy zaklikać w ciągu 30 sekund.

Rozgrywka polega oczywiście na stukaniu palcem w ekran tysiące razy, gdyż w ten sposób zadajemy wrogom obrażenia. Każdy pokonany stworek oznacza nagrodę w postaci złotych monet, które przeznaczane są na najmowanie herosów, klikających w kolejnych wrogów za nas (naturalnie cały czas możemy im pomagać, przyśpieszając tym samym walkę). Dodatkowo pieniądze wydajemy także na levelowanie zatrudnionych już bohaterów oraz wykupywanie nowych mocy. To właściwie wszystko, co ma do zaoferowania Clicker Heroes.

Tego typu produkcje posiadają jeden z najbardziej uproszonych mechanizmów rozgrywki, który dodatkowo jest niesamowicie monotonny. Mimo wszystko nie sposób nie zajrzeć od czasu do czasu do aplikacji i wydać zarobionych przez wirtualnych pomocników pieniędzy na kolejne ulepszenia i następnych wojaków. Chcąc nie chcąc, gracz cały czas robi postępy, co po prostu uzależnia.

Uczciwie jednak trzeba przyznać, że Clicker Heroes to tak naprawdę zwykły średniak. Produkcja nie posiada żadnej wciągającej historii, gameplay nie stanowi żadnego wyzwania, a oprawa graficzna jest mocno uproszczona i powtarzalna. Krótko pisząc, rozgrywka dla wielu będzie po prostu stratą czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Clicker Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Clicker Heroes usunięte z App Store przez chińskie roszczenia
Clicker Heroes usunięte z App Store przez chińskie roszczenia

wiadomość24 maja 2019

Popularna gra mobilna Clicker Heroes została zdjęta przez Apple ze sklepu App Store na całym świecie. Powodem tego są działania firmy Shenzhen Lingyou Technology Co., która zdobyła prawa do marki Clicker Heroes na terenie Chin.

Klikery – parodia, która przerodziła się w nowy gatunek gier
Klikery – parodia, która przerodziła się w nowy gatunek gier

wiadomość18 września 2015

W ciągu ostatnich dwóch lat wyrósł nam nowy gatunek gier komputerowych. Niesamowicie uzależniające, szaleńczo popularne „klikery” wyróżniają się jedną cechą szczególną: same się przechodzą.

Clicker Heroes - przebojowy pecetowy kliker rozpoczął podbój rynku mobilnego
Clicker Heroes - przebojowy pecetowy kliker rozpoczął podbój rynku mobilnego

wiadomość24 sierpnia 2015

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Clicker Heroes, czyli mobilna wersja przebojowej zręcznościówki typu kliker, która na pecetach zgromadziła już kilka milionów użytkowników.

Tydzień mocnych premier mobilnych (m.in. Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes)
Tydzień mocnych premier mobilnych (m.in. Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes)

wiadomość20 sierpnia 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes, Dungeon of the Endless, Galactic Keep, Final Fantasy VII oraz The Path to Luma.

PC
iOS
AND
XONE
PS4