Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSANDXONEPS4
Okładka Clicker Heroes (PC)
OkładkaClicker Heroes (PC)

Clicker Heroes

Gra zręcznościowa z elementami RPG, zaliczana do gatunku klikerów, czyli prostych produkcji, w których rozgrywka ogranicza się do szybkiego stukania w ekran smartfona lub tabletu.

RPG | fantasy | casual | zagraj za darmo | 2D | indie | clicker

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clicker Heroes Premiera

13maj2015

PC

21maj2015

AND

3cze2015

iOS

7mar2017

PS4

10mar2017

XONE

producent: Playsaurus wydawca: Playsaurus Strona oficjalna

Clicker Heroes to gra zręcznościowa z elementami RPG, zaliczana do gatunku klikerów, czyli prostych produkcji, w których rozgrywka ogranicza się do szalonego stukania w ekran smartfona lub tabletu. Za tytuł, udostępniany za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play, odpowiada niewielka amerykańska ekipa Playsaurus, która na swoim koncie ma także darmowy projekt Cloudstone.

W produkcji wcielamy się w śmiałka przemierzającego fantastyczny świat pełen rozmaitych stworów. Naszym zadaniem jest pokonać je wszystkie, jednak by tego dokonać, musimy rosnąć w siłę i wynajmować pomocników.

Rozgrywka sprowadza się do dosłownie zaklikiwania potworów na śmierć, a następnie zbierania wypadających z ich martwych ciał złotych monet. Z ich pomocą możemy ulepszać naszego podopiecznego, by ten zadawał silniejsze ciosy. To jednak nie wszystko, gdyż za złoto da się również wynająć pomocnika, walczącego z kolejnymi stworami samodzielnie, nawet wtedy, gdy gra jest wyłączona. W ten sposób pokonujemy całe hordy przeciwników i zarabiamy górę pieniędzy, którą później przeznaczamy na kolejnych wojaków oraz rozwój ich zdolności i umiejętności specjalne.

Kampania dzieli się na poziomy, w których mamy do pokonania dziesięć stworów. Po zaliczeniu kilku takich układów przychodzi czas na walkę z bossem. Różni się ona od zwykłych potyczek nie tylko tym, że „szef” posiada mnóstwo energii życiowej, ale także tym, że na jego pokonanie mamy pół minuty. Jeżeli nam się nie uda, to zdrowie potwora wraca do stanu początkowego i rozpoczyna się kolejna próba (podczas zabawy nie da się umrzeć).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Clicker Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
iOS
AND
XONE
PS4